images.j+

کرم Solar D به تازگی وارد بازار شده است که هم خاصیت ضدآفتاب را داراست و هم می تواند در جذب نورخورشید برای پوست به ما کمک بیشتری کند و موجب پیشگیری از مبتلاشدن ما به انواع عارضه های ناشی از کمبود ویتامین دی در بدنمان شود

این کرم جدید Solar D نام دارد و با حفظ تمام فاکتورهای محافظتی در برابر خورشید، به بدن در تولید ویتامین D مورد نیاز کمک می کند. بدون ویتامین D، بدن نمی تواند فسفر و کلسیم جذب کند، این دو ماده معدنی مهمترین عناصر سازنده استخوان ها هستند. به علاوه رشد سلول ها، عملکرد صحیح عصبی و عضلانی و بهبود سیستم ایمنی بدن در گرو وجود ویتامین D در بدن است.
شیر، حبوبات، ماهی و روغن ماهی، تخم مرغ، آب پرتقال، قارچ، انواع پنیر و خاویار حاوی مقدار زیادی ویتامین D هستند و نورخورشید مهمترین منبع ویتامین D است. در مجموع 80 درصد از ویتامین D مورد نیاز توسط پوست سنتز می شود. معمولا این ویتامین به اندازه کافی در بدن تولید نمی شود و باید تحت نظر پزشک، مکمل ویتامین D استفاده شود.
بر اساس تحقیقات انجام گرفته، ویتامین D از بروز سرطان روده بزرگ، افسردگی، مرگ زودرس، سکته مغزی، ام اس، دیابت، آرتریت روماتویید، آلزایمر و پوکی استخوان جلوگیری می کند.
کمبود ویتامین D یکی از مشکلات عمده بهداشتی در سراسر جهان محسوب می شود. کمبود این ویتامین حدود 40 درصد کودکان و 60 درصد بزرگسالان را به ویژه در آمریکا، کانادا، اروپا، آسیا، هند، آمریکای جنوبی و استرالیا تحت تاثیر قرار می دهد.
قرار است این محصول در تابستان سال جاری وارد بازارهای آمریکا شود.نتایج این تحقیقات در نشریه PLOS ONE منتشر شده است.