54565
 بعضی وقت ها سوالاتی پیرامون سورخ بودن در خودکار بیک و بی استفاده بودن آن برای مصرف کنندگان پیش می آید که می خواهیم در این مطلب به علت این امر اشاره کنیم آیا می دانستید با همین سر خودکار می توانید جان افراد را از مرگ حتمی نجات دهید

شاید شما هم هنگام دیدن یا استفاده از خودکارهای بیکی که در سرشان سوراخ کوچکی وجود دارد از خود یا دیگران پرسیده باشید این حفره چه فایده‌ای دارد یا چرا بیهوده آن را سر خودکار گذاشته‌اند. در صورتی که همین حفره به ظاهر بی‌مصرف فواید بسیاری دارد و باعث نجات جان افراد بسیاری شده است.
این سوراخ موجود در سر خودکار بیک در هر سال علاوه بر جان بیش از صد کودک جان افراد بزرگسال بسیاری را نیز نجات می‌دهد.
شرکت بیک در سال 1991 خودکارهای خود را دوباره طراحی کرد و در این طراحی جدید با قرار دادن این سوراخ در سر آن خودکارها تغییر قابل توجهی را در عملکرد آن‌ها ایجاد کرد. بعد از این خلاقیت خودکار بیک، سایر شرکت‌های سازنده خودکار نیز از این نوآوری استفاده کردند و در سر خودکارهای خود حفره‌ای ایجاد کردند.
بسیاری از کودکان و افراد جوان و حتی بسیاری از بزرگسالان عادت دارند که  انتهای خودکار را وارد دهان خود ‌کنند. بسیاری اوقات افراد بزرگسال برای تمرکز بر روی موضوعی انتهای خودکار را می‌جوند. اگر بر اثر وارد کردن انتها یا همان سر خودکار در دهان، آن قسمت قورت داده شود می‌تواند موجب خفگی فرد شود.
علت این خفگی این است که هوا نمی‌تواند از خودکار عبود کند و خودکار مانند مانعی از عبور جریان هوا جلوگیری می‌کند و سبب خفگی و مرگ افراد می‌شود. اما با این نوآوری‌ در خودکارها سوراخ موجود در آن‌ها سبب عبور جریان هوا می‌شود و از خفگی فرد جلوگیری می‌کند و تا زمان رسیدن اورژانس می‌تواند جان افراد را نجات دهد.