glaucoma1

به طور ساده بگوییم همان طور که نمی دانیم چرا آقای الف به سختی سرما خورده ولی آقای ب به طور خفیف دچار سرماخوردگی شده یا آن که چرا فردی بیماری قند و یا دیگری ناراحتی قلبی دارد از دلیل دقیق ابتلا به این بیماری نیز بی خبریم.
بیماری آب سیاه اغلب ربطی به عامل های خارجی ندارد و به همین سبب هیچ کس نمی تواند از آن پیشگیری کند. این بیماری در بیشتر موردها به مواد غذایی و آشامیدنی که مصرف می کنید یا حتی نوع کاری که انجام می دهید ارتباطی ندارد ولی می دانیم که وراثت نقش مهمی در بروز آن دارد. به گونه ای که در ده تا پانزده درصد موردها سابقه فامیلی وجود داشته است. از هر ده مورد آب سیاه تنها یکی ناشی از عامل های وراثتی است اما این افراد ده برابر افراد معمولی در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.
چنانچه به این بیماری مبتلا هستید باید از وضعیت برادر، خواهر و فرزندان خود اطمینان بیابید زیرا  این بیماری در نسل های بعدی ممکن است در سن های پایین تری بروز کند. اگر افراد نسل جدید زیر سی و پنج سال هستند این آزمایش ها باید هر پنج سال یک بار تکرار شود و پس از سی و پنج سالگی به طور سالیانه یا دست کم یک سال در میان انجام شود. بیماری آب سیاه با افزایش سن به ویژه پس از چهل سالگی شیوع بیشتری پیدا می کند بنابراین معاینه های سالیانه بسیار ضروری است.

این مطلب اختصاصی سایت دکتر سلام می باشد استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد