773754_914

فشارها و استرس های روحی و روانی را با چه روش هایی می توانیم برطرف کنیم امروزه زندگی های افراد زیادی درگیر مشکلات عصبی و اضطراب های مختلف شده است می خواهیم تکنیک های موثر در این رابطه را به آن ها آموزش دهیم

 «باز وضعیت زندگیش بحرانی شده و بازم طبق معمول استرس گرفته!» این عبارت برای شما هم حتما آشناست. با فشارهایی که روزانه در اثر شغلمان، روابطمان و وضعیت مالی مان بر ما تحمیل می شود، هیچ تعجبی ندارد که دچار استرس شویم. همه ما هنگام وقوع بحران های زندگی و در وضعیت های پرفشار دچار استرس می شویم. این در حالی است که تنها بعضی از ما راه های از بین بردن استرس و رسیدن به آرامش در وضعیت بحرانی را می دانیم. اگر می خواهید بدانید در وضعیت استرس زا چگونه می توانید به آرامش برسید، توصیه ما این است که مطلب زیر از دست ندهید.

تفاوتی نمی کنید تنیس، والیبال یا بدمینتون؛ ورزش را فراموش نکنید

باورکردنی نیست که ورزش چقدر می تواند در رسیدن به آرامش و راحتی افراد تاثیر بگذارد. پس فراموش نکنید هر روز ورزش کنید، اما اینکه چه ورزش هایی بهتر است موضوعی است که در چند خط به آن پرداخته ایم.

– با دوستانتان برای والیبال، تنیس و بدمینتون بازی کردن چند بار در هفته قرار بگذارید.

– به شنا و وزنه برداری در باشگاه های ورزشی محلتان بپردازید.

– ورزش ایروبیک و زومبا را که همراه با موسیقی است هرگز از دست ندهید.

– از دی وی دی های آموزش یوگا استفاده کنید. می توانید حرکت های یوگا را با دوستانتان تمرین کنید تا ببینید چه کسی این حرکت ها را سریع تر انجام می دهد.

– اسکیت سواری در پارک را فراموش نکنید.

– هفته ای یک بار فوتبال در چمن را از دست ندهید.

قبل از خوردن یا آشامیدن فکر کنید

از آنجایی که اکثر اشخاص وقت کمی دارند، بیشتر تمایل دارند نوشیدنی های انرژی زا بنوشند. ممکن است این نوشیدنی ها در کوتاه مدت مفید باشند، اما به خاطر بسپارید مصرف بیش از حد کافئین و شکر شما را عصبی می کند. بهترین راه برای غلبه بر وضعیت استرس آور و رسیدن به آرامش، تغذیه منظم و رژیم غذایی سرشار از پروتئین، میوه و سبزی هاست. مواد غذایی سالم شامل آجیل، سیب، موز و هویج می شود بنابراین حتی اگر وقتی کافی هم نداشته باشید، می توانید این مواد غذایی مصرف کنید.

سایر تکنیک های مفید

کنار ورزش و تغذیه مناسب، تکنیک های ذیل را هم فراموش نکنید:

– تکنیک های تنفس عمیق را از یاد نبرید.

– از حرکت های چرخشی گردن و شانه ها استفاده کنید.

– در حالی که به موسیقی مورد علاقه تان گوش می دهید، پاهایتان را در آب گرم فرو کنید.

– از تشک برقی برای آرامش عضلاتتان استفاده کنید.

– دفتر خاطرات روزانه داشته باشید تا عواطف و احساس هایتان را ثبت کنید.

– وقتی از موضوعی ناراحت یا عصبانی هستید، آن را یادداشت کنید و سپس دور بیندازید. این کار می تواند شما را به طور نمادین از راحتی تان دور کند.

حال که به این تکنیک ها پی بردید، زمان آن رسیده آنها را در وضعیت استرس زا به کار بگیرید تا بتوانید به راحتی به آرامش برسید.
هفته نامه زندگی مثبت – ترجمه مونا ضرغام