56bd75a3ba4c6

پس از هر نوع فعالیت ورزشی چه اتفاقاتی درون عضلات می افتد؟دردهای مختلف در اعضای بدن خود را نشان میدهند نحوه برخورد ورزشکاران با این حالت چیست کدام حرکات و تمرینات ورزشی در رفع این حالت به ما در این زمینه کمک بیشتری می کنند

درد و خستگی عضلانی بعد از ورزش صرف نظر از سطح تناسب اندام، هر کسی را ممکن است تحت تأثیر قرار دهد. این نوع سفتی و درد عضلات طبیعی بوده و دوام چندانی ندارد.

به نقل از nhs، درد عضلات بعد از فعالیت بدنی زمانی رخ می‌دهد که شما اقدام به یک فعالیت جدید ورزشی می‌کنید، نوع ورزش خود را تغییر می‌دهید و یا مدت زمان فعالیت فیزیکی را زیاد می‌کنید.

خبر خوب این است که درد به تدریج با گسترش دامنه حرکات ورزشی کاهش می‌یابد.

این درد معمولاً 3 تا 5 روز طول می‌کشد. درد می‌تواند از طیف خفیف تا متوسط و شدید متغیر باشد. درد عضلانی معمولاً یکی دو روز بعد از ورزش رخ می‌دهد. البته این نوع درد نباید با آسیب‌های احتمالی ورزش مانند رگ به رگ شدن یا آسیب‌های دیگر اشتباه گرفته شود.

هیچ درمان صد در صد موثری برای کاهش درد عضلانی ناشی از ورزش وجود ندارد با این حال استفاده از کیسه‌های یخ، ماساژ، داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن و یا آسپرین، به همراه استراحت می‌تواند تا حدی تسکین دهنده باشد. اگر درد ناتوان کننده باشد، یا تورم سنگین ایجاد شده باشد، باید به پزشک مراجعه کنید.