b30ea8eed8ca045f8f01579120a8aebda4e40056
می خواهیم روش تهیه جوجه با پوره سیب زمینی را به شما آموزش دهیم این غذای مقوی گزینه ای مناسب برای خردسالان و کودکان است توصیه می کنیم حتما آن را تهیه کنید و از ویژگی های تغذیه ای آن بهره مند شوید

آویشن عطر و طعم تندی خاصی دارد. اما با توجه به تفاوت ذائقه ها، میتوانید آن را حذف کرده و سبزی دیگری مانند نعنا یا جعفری را جایگزین کنید.

جوجه با پوره سیب زمینی

مواد لازم:

سیب زمینی (خرد شده): 500 گرم

مقداری زغفران

قرص سوپ (طعم مرغ یا سبزیجات): 1 عدد

آب: 1 لیتر

فیله مرغ: 4 عدد

آب لیمو ترش: 1 قاشق غذاخوری

روغن زیتون: 2 قاشق غذاخوری

آویشن: 1 قاشق غذاخوری

گشنیز (خرد شده): 1 قاشق غذاخوری

تخم گشنیز: 1 قاشق غذاخوری

شیر کم چرب: 100 میلی لیتر

چند ساقه آویشن برای روی غذا

طرز تهیه:

سیب زمینی، سیر، زعفران، قرص سوپ خرد شده و آب را در قابلمه ی بزرگی بریزید و بجوشانید. حرارت را کم کرده، درپوش قابلمه را گذاشته و 20 دقیقه بپزید.

در این فاصله فیله را در مخلوط آب لیمو، نیمی از روغن زیتون، آویشن، تخم گشنیر و گشنیز خرد شده بغلتانید. تاوه ای را داغ کرده و فیله را در تاوه بدون اینکه روغن اضافه بریزید، حدود 5 دقیقه و با حرارت زیاد سرخ کنید. میتوانید در گریل فر همین کار را انجام دهید. با این تفاوت که هر طرف فیله ها را باید 5 دقیقه کباب کنید.

سیب زمینی ها را آبکش کنید و دوباره داخل قابلمه بریزید. روغن زیتون باقیمانده را و شیر را اضافه کرده و با دستگاه پوره کن (اگر در دسترس دارید) یا دستی، پوره کنید. تا صاف و یکدست شود. پوره را با نمک و فلفل سیاه نیمکوب مزه دار کنید.

پوره و جوجه را در  ظرف بگذارید، کمی آویشن روی غذا بریزید و نوش جان کنید.

پارسینه