898
با چه روش هایی می توانیم دندان هایمان را جرم گیری کنیم و به آن ها جلا دهیم توصیه های مهم برای این امر کدامند سفید کردن دندان ها با چه روش های خانگی امکانپذیر است برای رسیدن به این امر از چه توصیه هایی باید پیروی کنیم

محمدرضا حسینی، دندان‌‌پزشک گفت: جرم‌های دهان و دندان حاصل از رسوب املاح موجود در بزاق دهان است. سطح داخلی دندان‌های جلویی فک پایین افرادی ک فشردگی دندان، پروتر ثابت و یا اورتودنسی دارند بیشتر از افراد معمولی مستعد جرم است و توصیه می‌شود این افراد هر سه یا چهار ماه یک بار برای جرم‌گیری اقدام کنند ولی برای افراد عادی هر شش‌ماه یکبار توصیه می‌شود.
حسینی افزود: باید بدانیم رنگ‌هایی که داخل دهان‌اند برخی منشأ خارجی دارند مثل لکه‌های غذایی جا مانده که با جرم‌گیری و سفید کردن دندان قابل رفع است.
وی ادامه داد: رسوب‌های سفت شده موجود در دهان و دندان را با مواد طبیعی نمی‌توان برداشت به همین دلیل به بیمار توصیه می‌شود که جرم‌گیری را یک بار به طول کامل انجام دهد و پس از آن برای آن که دیگر جرم در دهان و بالای لثه شکل نگیرد از خمیردندان‌های ضد جرم که دارای پیرو فسفات است استفاده کند تا از بروز جرم جلوگیری کند.
وی اظهار داشت: برای سفید کردن دندان‌ها در خانه و برای از بین بردن رنگ‌های ناشی از مواد خوراکی و لکه‌هایی که منشأ خارجی دارد می‌توان یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با چند قطره آب اکسیژنه مخلوط کرد و با کمک مسواک این غیر حاصل شده را به دندان‌ها زد و بعد آن‌ها را به طور کامل آبکشی کرده و از دهان خارج کرد.
حسینی خاطرنشان کرد: افرادی که بیماری قلبی دارند باید توجه ویژه‌ای نسبت به جرم دندان‌هایشان داشته باشند چرا که میکروارگانیسم‌های موجود در داخل‌ دهان می‌تواند برای دریچه‌های قلب مشکل ساز باشد.
باشگاه خبرنگاران جوان