581a1a0765280c5eecdde70b2684b13648fd67fe
این جوجه کباب با طعم عدس همراه است و گزینه خوبی برای افرادی است که به دنبال غذاهایی مغذی و سرشار از پروتئین میگردند توصیه می کنیم این غذای رژیمی و سالم را امتحان کنید

بنا به ذائقه میتوانید سبزیجات پخته مثل لوبیاسبز، هویج یا آنچه دوست دارید را با این غذا همراه کنید.
مواد لازم:

جوجه کوچک: 4 عدد

(این مقدار مواد برای 4 نفر کافیست)

عسل: 2 قاشق غذاخوری

دارچین: 1 قاشق چایخوری

روغن مایع: 1 قاشق غذاخوری

قرص سوپ (طعم مرغ): 1 عدد

آب: 100 میلی لیتر

پیاز (حلقه شده): 2 عدد

زیره: 1 قاشق چایخوری

تخم گشنیز: 1 قاشق چایخوری

روغن زیتون: 1 قاشق غذاخوری

سیر (ساطوری شده): 2 حبه

عدس آب پز: 800 گرم

کره: 1 قاشق غذاخوری

جعفری تازه (خرد شده): 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

فر را روی 190 درجه سانتیگراد روشن کنید. جوجه ها را در تاوه ی بزرگ و لبه دار (مناسب برای داخل فر) قرار دهید. عسل، دارچین و روغن مایع را مخلوط کرده و با فرچه روی جوجه ها بمالید. قرص سوپ خرد شده و آب را مخلوط کرده داخل تاوه بریزید. پیازها را هم روی جوجه ها پخش کرده و مواد را 35 دقیقه در فر بپزید.

زیره و تخم گشنیز را در تاوه و بدون روغن تفت داده و سپس در هاون بسایید. روغن زیتون را در یک تاوه داغ کرده، سیر و مخلوط زیره و تخم گشنیز را تفت دهید. عدس را اضافه کرده، 15- 10  دقیقه بپزید. گاهی مواد را هم بزنید.

وقتی جوجه ها پخته شدند، از تاوه بیرون آورده و گرم نگاه دارید. تاوه ی جوجه ها را روی حرارت ملایم گذاشته، کره را با سس حاصل از پخت جوجه ها و 1 قاشق غذاخوری جعفری مخلوط کرده و گرم کنید و با فلفل سیاه نیمکوب مزه دار کنید.

عدس را در ظرف مناسب ریخته، جوجه ها را رویش بچینید. سس داخل تاوه را هم روی جوجه ها بریزید. غذا را با جعفری باقیمانده تزیین و نوش جان کنید.