885
میوه خوردن مانند شمشیر دولبه است هم می تواند به نفع بدن باشد و هم به ضرر آن،در صورتی که بیش از حد معمول میوه میل می کنید می تواند برای بدنتان خطرساز و مضر باشد

یک متخصص تغذیه و رژیم غذایی با بیان اینکه زیاده‌روی در مصرف میوه می‌تواند موجب کاهش ضریب هوشی و افزایش چربی بدن شود، گفت: افراد باید روزانه 4 تا 5 واحد (هر واحد برابر است با یک میوه متوسط) میوه مصرف کنند تا قند مورد نیاز برای سوخت و ساز بدن تامین شود.

دکتر احمدرضا درستی، درباره عوارض مصرف بیش از حد میوه، گفت: فروکتوز قند طبیعی موجود در میوه است که مصرف بیش از حد این قند توانایی هورمون انسولین برای سوخت و ساز قند خون و تولید انرژی را کاهش می‌دهد که این امر می‌تواند در میزان ضریب هوشی افراد یا همان IQ تاثیر منفی داشته باشد.

این متخصص تغذیه و رژیم غذایی، افزود: همچنین فروکتوز خاصیت چربی‌سازی دارد بنابراین مصرف بیش از حد آن می‌تواند خطر چاقی را نیز برای افراد به همراه داشته باشد.

وی تصریح کرد: به افراد توصیه می‌شود روزانه بیش از چهار تا پنج واحد (هر واحد معادل یک سیب یا پرتغال متوسط) مصرف نکنند. از طرفی به افراد تاکید می‌شود این مقدار میوه را روزانه مصرف کنند تا قند مورد نیاز بدن برای سوخت‌و‌ساز تامین شود.

آنا