eye-

بیومیکروسکوپی اسلیت لمپ: در این روش چشم پزشک با دقت بالا اجزاء مختلف چشم را معاینه می کند و با کمک همین دستگاه قادر است فشار داخل چشم را نیز بررسی نماید.
افتالموسکوپی: به معنای مشاهده ته چشم به روش های گوناگونی قابل انجام است. روش مرسوم به نام افتالموسکوپی غیرمستقیم نامیده می شود. در این روش پزشک یک نور درخشان به داخل چشم می تاباند و با استفاده از لنزهای دستی شبکیه را بررسی می کند. برای انجام این معاینه متخصص چشم از قطره هایی استفاده خواهد کرد تا بدین وسیله مردمک های چشم را گشادتر کنند. این فرآیند دیلاته کردن (گشاد شدن) مردمک نام دارد و اجازه می دهد پزشک ته چشم را معاینه کند و از بیمار می خواهد هنگام تاباندن نور درخشان چشمان خود را باز نگه داشته و در جهان مختلف نگاه کند.
گاهی برای ثبت وضعیت شبکیه و مقایسه تغییرات در معاینات بعدی تصاویر رنگی از شبکیه بیمار گرفته
می شود.
همچنین گاهی از روش های کمکی تشخیصی برای بررسی وضعیت آناتومیک و خون رسانی شبکیه استفاده
می شود. از جمله این روش ها می توان به OCT و آنژیوگرافی فلوئورسیین و اولتراسونوگرافی چشم اشاره نمود.
توجه:
اگر مبتلا به دیابت هستید از متخصص چشم بخواهید تا علایم بیماری های چشمی را در شما بررسی کند.
هنگام مراجعه به مطب متخصص چشم، حتما با خود عینک تیره به همراه داشته باشید زیرا پس از گشاد شدن مردمک ها نور آفتاب ببرای تان آزار دهنده خواهد بود.
از کسی بخواهید برای انتقال شما بیاید زیرا نمی توانید تا دو ساعت یا بیشتر رانندگی کنید و بدانید که ممکن است در اثر قطره های چشمی و معاینه دچار چشم درد شوید که پس از دقایقی برطرف می شود.

این مطلب اختصاصی سایت دکتر سلام می باشد استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد