455656

می خواهیم عوارض کم خوابی روی ابتلا به بیماری های مختلف بدانیم چرا این عارضه برای ما به وجود می آید خواب منظم شبانه و به اندازه تا چه حد روی سلامتی ما تاثیرگذار است توصیه های متخصصین در این زمینه کدامند

مطالعه جدیدی از مراکز کنترل و پیشگیری ایالات متحده بیان می‌کند که از هر سه نفر امریکایی، یک نفر خواب کافی و منظم ندارد.

محققان مرکز کنترل و پیشگیری در روز ۱۸ فوریه در گزارش هفتگی مرگ و میر این آژانس گزارش کردند که حدود ۳۵ درصد افراد بالغ امریکایی کمتر از هفت ساعت در شب می‌خوابند و این موضوع خطر بسیاری از مشکلات سلامت را در آنها افزایش می‌دهد.

مؤلفان مطالعه گفتند که خواب شبانه کمتر از هفت ساعت با افزایش ریسک چاقی, دیابت نوع ۲, فشار خون بالا, بیماری قلبی, سکته مغزی, فشار عصبی و مرگ ارتباط داده شده است.

دکتر شالینی پاروتی، سرپرست مرکز تحقیق و طب خواب در بیمارستان سنت لوک گفت: «مردم باید بدانند که خواب به اندازه تغذیه و ورزش مهم است و یکی از ستون‌های سلامت به حساب می‌آید.»

آکادمی امریکایی طب خواب (AASM) و جامعه تحقیق خواب توصیه می‌کنند که افراد بالغ ۱۸ تا ۶۰ ساله حداقل هفت ساعت در شب بخوابند تا سطح سلامت آنها به حد مطلوب برسد.

محققان گفتند که به نظر می‌رسد کار در خواب خوب شبانه نقش داشته باشد. کسانی که نمی‌توانند کار کنند یا بی‌کار هستند کمتر از افرادی که کار می‌کنند، می‌خوابند.

WebMD