64556

باز هم می خواهیم از فواید و خوبی های اسفناج برایتان بگوییم و به ارزش تغذیه ای این سبزی اشاره کنیم اسفناج تاثیرات مفید زیادی روی سلامتی میگذارد و املاح و مواد معدنی زیادی با خود بهمراه دارد که می تواند در درمان بسیاری از مشکلات بدن مفید و سودمند باشد

سبزیجات تیره رنگ مانند اسفناج برای پوست و مو، و سلامت استخوان ها مفید هستند ضمن این که پروتئین، آهن، ویتامین ها و املاح معدنی بدن را به میزان زیادی تامین می کنند.

مزایای بهداشتی دیگر این سبزیجات شامل کنترل قند خون در افراد دیابتی، کاهش خطر ابتلا به سرطان، کاهش فشار خون، و کاهش خطر ابتلا به آسم است.

در اینجا 8 فایده سلامتی مصرف منظم اسفناج را بیشتر بشناسید:

اسفناج سرشار از ویتامین‌ها. این سبزی غنی از ویتامین‌های مختلف از جمله آ، دی، کا وE بوده و حاوی مواد معدنی مانند آهن است.

اسفناج منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا 3 است. به گفته پژوهشگران، اسیدهای چرب امگا 3، می ‌توانند از بدن در برابر بسیاری از بیماری‌ها، محافظت کنند.

اسفناج حاوی آنتی ‌اکسیدان‌ های ضد التهاب و ضد سرطان است. مقادیر زیادی ترکیبات فلاوونوئید در این سبزی تیره رنگ وجود دارد که به عنوان ضد سرطان و ضد التهاب قوی عمل می‌کنند. اسفناج بهترین و موثرترین سبزی برای پیشگیری از سرطان پروستات شناخته شده است.

تقویت کننده چشم. کارتنوئیدهای موجود در اسفناج از چشم در برابر بسیاری از بیماری ‌ها مانند آب مروارید و تخریب لکه زرد (دژنراسیون ماکولا) محافظت می‌ کنند.

تقویت کننده استخوان ها. مصرف یک پیمانه اسفناج تازه یا یک ششم پیمانه اسفناج پخته، حدود دو برابر نیاز روزانه بدن به ویتامین کا را برطرف می‌کند. این ویتامین همراه با کلسیم و منیزیم موجود در اسفناج برای استحکام استخوان‌ ها دارای اهمیت اساسی هستند.

قلیایی کننده بدن.

پایین آورنده کلسترول.

حافظ خواص مفید به مدت طولانی. تحقیقات نشان داده حتی نورهای مصنوعی که در فروشگاه ‌ها بر روی کیسه ‌های پلاستیکی حاوی اسفناج‌ ها می‌ تابند در واقع به حفظ برگ‌ های آن در برابر فاسد شدن کمک می‌ کنند و این نشان می‌ دهد اسفناج از لحاظ متابولیکی به مدت طولانی فعال و تازه است.

منبع:www.care2.com

آوای سلامت