8989899

آیا میدانستید استفاده بیش از حد از تلفن همراه تاثیرات منفی زیادی روی باروری مردان میگذارد و می تواند موجب کاهش قدرت تخمک گذاری آن ها شود و در نابود شدن اسپرم آن ها تاثیرات نامطلوبی بگذارد؟

– تلفن همراه؛ وسیله ای که این روزها به عنصری اساسی در زندگی بدل شده است و برای بسیاری از ما حتی تصور یک روز سر کردن بدون آن اگر نگوییم غیر ممکن بسیار سخت است. تلفن هایی که در کنار همه مزایا و امکاناتشان تبعاتی منفی هم برای ما به دنبال داشته اند و حالا مشخص گشته که حتی می توانند بر نرخ زاد و ولد هم اثر گذار باشند.

احتمالاً تعجب خواهید کرد اگر بدانید که تلفن همراه میزان اسپرم در بدن مردان را به شکل قابل توجهی کاهش می دهد.در واقع، استفاده بیشتر از یک ساعت از تلفن همراه یا قرار دادن آن در جیب شلوار و نزدیک آلت تناسلی به شکل عجیبی موجب پخته شدن و از بین رفتن اسپرم می شود. نتایج به دست آمده از آخرین مطالعه انجام شده در این زمینه نشان می دهد: میزان اسپرم در مردانی که عادت دارند تلفن همراه خود را در جیب شلوارشان نگه می دارند 47 درصد کمتر از دیگران است.

این وسیله های الکترونیکی همیشه همراه نه تنها کمیت بلکه کیفیت اسپرم ها را تحت تأثیر قرار می دهند؛ دلیل این است که نزدیک بودن بیش از حد تلفن به بدن موجب داغ شدن و در نتیجه از بین رفتن اسپرم ها می شود. اهمیت این مسأله زمانی روشن می شود که بنا بر آمار موجود در یک سال گذشته تعداد مردانی که به دلیل ناتوانی در باروری به پزشک مراجعه کرده اند افزایش داشته است. همین آمار خبر از افزایش 40 درصدی خانواده هایی می دهد که با مشکل باروری مواجه هستند.

به همین دلیل، پزشکان به مردان توصیه می کنند: در مرتبه اول به خاطر سلامتی و در گام بعدی برای حفظ قوای باروری و تجربه پدر شدن اعتیاد به تلفن همراه را ترک یا حداقل تلاش کنند میان بدنشان و تلفن ها فاصله ای ایجاد کنند و از گذاشتن آنها در جیب شلوار به شدت خودداری کنند.

منبع telegraph

انتهای پیام