56d17b1eb3bbd

با استفاده از چه ورزش هایی می توانیم عضلات واژن و لگن را تقویت کنیم اندام های تحتانی بانوان با چه نوع تمریناتی تقویت می شوند برای خانم ها این تمرینات بسیار مفید و موثر هستند

بارها و بارها درباره فواید و تاثیر ورزش بر سلامتی جسم اشاره شده است اما توجه اصلی مردم در ورزش، رسیدن به تناسب اندام و تقویت و خوش‌فرم شدن ماهیچه‌های بزرگی مانند بازو و ساق پا جلب می‌شود و موضوع ظریفی که کمتر به آن توجه می‌شود، تقویت ماهیچه‌های کوچک و قدرتمندی در بدن خانم‌ها است. این ماهیچه‌‌های حساس در بخش تحتانی لگن قرار دارند و با شکلی شبیه عدد هشت انگلیسی، واژن و مقعد را احاطه و از اندام‌های لگنی مانند مثانه، راست روده، رحم و واژن محافظت می‌کنند. ماهیچه‌های پر رمز و راز کگل که با انجام تمرینات ورزشی مخصوص می‌توان با تقویت عضلات آن، اندام‌های جنسی را نیرومند کرد.

اگر می‌خواهید از فواید تمرینات ورزشی کگل بر تقویت عضلات واژن آگاه شوید، بهتر است توصیه‌های دکتر آزیتا صفارزاده‌کرمانی، متخصص زنان و زایمان و فوق‌تخصص نازایی و لاپاراسکوپی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران نتایج مثبت آن اشاره کرده‌اند، بخوانید.

تنگ کردن واژن با تمرینات کگل
راه‌های مختلفی برای تقویت عضلات واژن وجود دارد. یکی از این راه‌ها، انجام منظم تمرینات کگل است. تقویت عضلات واژن از راه ورزش نتایج مثبتی را همراه دارد و نتایج نشان می‌دهند این تمرینات باعث بهبود سلامت عمومی شخص می‌شود و از سوی دیگر، کنترل شخص روی دفع ادرار و مدفوع افزایش پیدا می‌کند. افزایش تحریک‌پذیری اندام‌های جنسی، برانگیختگی و تحریک شخص در هنگام رابطه جنسی نیز از دیگر اثرات مثبت انجام تمرینات ورزشی کگل است که تاثیر مستقیمی روی لذت رابطه جنسی و بهبود روابط جنسی دارد و منجر به تقویت عضلات واژن نیز می‌شوند و ارگاسم یا همان اوج لذت جنسی بهبود می‌یابد.

علاوه بر اینها، خانم‌هایی که از خشکی واژن رنج می‌برند بد نیست بدانند یکی دیگر از فواید این تمرینات، بیشتر شدن ترشحات واژن و روان شدن (لوبریکیشن) واژن در طول رابطه جنسی است و خشکی واژن از بین می‌رود و همچنین گردش خون در اندام‌های جنسی افزایش پیدا می‌کند.

برای انجام این تمرینات مرحله اول، پیداکردن عضلات کگل است. انقباض عضلات کگل همان انقباضی است که برای توقف خروج ادرار از مثانه انجام می‌شود. برای اینکه عضلات کگل را احساس کنید، انگشت خود را داخل واژن قرار دهید و سعی کنید آن را فشار دهید. هنگام انجام تمرینات کگل، عضلات نزدیک به آن مانند پایین شکم،‌داخل ران و باسن نباید منقبض شوند.

مرحله دوم، خالی کردن مثانه

بعد از پیداکردن عضلات کگل، نوبت به انجام تمرین کگل می‌رسد. تنگ کردن واژن با روش کگل به صورت نادرست ممکن است به شما آسیب بزند. توجه کنید تمرینات گکل نباید در هنگام پربودن مثانه انجام شوند. یک محل راحت را برای نشستن یا درازکشیدن برای انجام تمرینات انتخاب کنید. عضلات کگل را به مدت 10 ثانیه منقبض کنید و سپس 10 ثانیه استراحت دهید. این کار را پنج مرتبه تکرار کنید.