shutterstock_111735476

بهتر است مواد شوینده را با یکدیگر ترکیب نکنید چون آسیب های مضر و جبران ناپذیری برای سلامتی تان خواهند داشت توصیه می کنیم از این مواد دوری کنید و اجازه ندهید باعث مسمومیت و بیماری شما شوند

مهرداد ملک با بیان اینکه مخلوط کردن شوینده‌ها با هم می‌تواند خطرناک بوده و آسیب‌هایی را متوجه پوست کند، به افراد توصیه کرد تا به هیچ عنوان شوینده‌ها را با هم ترکیب نکنند.

ملک با بیان اینکه مخلوط کردن شوینده‌ها به دلیل ایجاد و متساعد شدن گازهای خطرناک توصیه نمی‌شود، افزود: زیرا کار ممکن است بجز آسیب‌های پوستی، مخاطات بدن را نیز در معرض مخاطره قرار دهد.

این متخصص پوست سپس از افراد خواست از شوینده‌های استاندارد استفاده کنند و هنگام خرید به علامت استاندارد محصول توجه کنند، زیرا استفاده از شوینده‌های غیراستاندارد می‌تواند زمینه ساز ابتلا به مشکلات پوستی در افراد شود.

این متخصص پوست، مو و زیبایی سپس به افراد توصیه کرد: حین استفاده از شوینده‌ها حتما از محافظت کننده‌ها استفاده کرده و از این طریق مانع از آسیب دیدن پوست و مخاطات خود شوند.

ملک استفاده از دستکش و ماسک را حین استفاده از شوینده‌ها ضروری عنوان کرد و به افرادی هم که به استفاده از دستکش‌ها حساسیت دارند، توصیه کرد: زیر دستکش‌های پلاستیکی، دستکش نخی بپوشند.

وی با بیان اینکه استفاده از دستکش‌های نخی تنگ برای پوست مضر است، از افراد خواست تا از پوشیدن دستکش‌های تنگ خودداری کنند.

ملک افزود: توصیه می‌شود افراد حین استفاده از سفید کننده‌ها و پاک‌کننده‌ها حتما از عینک هم استفاده کنند.

ملک با بیان اینکه سفیدکننده‌ها و پاک‌کننده‌ها باعث تحریک بیشتر پوست می‌شوند، از افراد خواست تا استفاده از این نوع از شوینده‌ها را محدود کنند.

این متخصص پوست، مو و زیبایی در ادامه با بیان اینکه استفاده از سفیدکننده‌های جامدی که در آب حل می‌شوند و اغلب در بازارهای سنتی عرضه می‌شوند بلحاظ ایجاد محیط اسیدی و تولید بخار سمی توصیه نمی‌شود، از افراد خواست تا از شوینده‌های استاندارد موجود در بازار استفاده کنند.

ملک در ادامه از افرادی که دست‌های خود را به مدت طولانی در آب و شوینده‌ها می‌گذارند توصیه کرد: تا پس از تماس دستهایشان با آب و شوینده‌ها، حتما دستان خود را با چرب‌کننده‌ها چرب کنند، حتی اگر این چرب‌کننده وازلین باشد.

(ایسنا)