898
الگوی خواب فرزند شما بسیار مهم است متاسفانه برخی والدین به این امر اهمیت نمی دهند نحوه خوابیدن خردسالان نقش مهمی در سلامتی آن ها دارد آرامش در خواب و نبود استرس برای این سنین بسیار مهم است

بیشتر والدین برای خواباندن فرزندانشان در شب با چالش‌هایی روبرو هستند که می‌تواند بر سلامت کودک و کل اعضای خانواده تاثیر بگذارد.

پزشکان با بیان اینکه میانگین زمان خواب کودکان به تدریج رو به کاهش است اظهار داشتند: کمبود خواب می‌تواند به نارسایی‌های شناختی، روانی و رفتاری منجر شود. در حال حاضر کودکان دو ساله نسبت به نسل قبل خود نیم ساعت کمتر در طول شبانه روز می‌خوابند.

به گفته پزشکان، مطلوب بودن الگوی خواب در کودکان و نوزادان می‌تواند از بروز افسردگی در مادران پیشگیری کند. همچنین پزشکان با تاکید بر نقش مهم پدران در نگهداری و مراقبت از کودکان معتقدند: پدران نیز می‌توانند بسیاری از وظایف مادران را در این خصوص به عهده بگیرند.

همچنین زمانی که پدران در خواباندن فرزندشان به همسر خود کمک می‌کنند مشکلات کمتری بوجود می‌آید و کودکان خواب بهتری دارند.

یکی از نکات مهم در الگوی مطلوب خواب کودک این است که نوزادان باید در طول روز چند بار و با فاصله کمتر از دو ساعت بخوابند. همچنین به والدین توصیه می‌شود از بیدار نگه داشتن نوزاد خود برای طولانی مدت خودداری کنند چرا که خستگی بیش از حد هم خوابیدن کودک را با مشکل روبرو می‌کند.

به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز، همچنین کودکانی که در اتاق خواب خود تلویزیون دارند بیشتر با مشکل کمبود خواب مواجه هستند.

ایسنا،