56d533e366e2c

برای کنترل و مهار دردهای بدنتان از چه روش هایی باید کمک بگیرید این روش های مفید و موثر را چگونه می توانید فرا بگیرید توصیه های مفید در این زمینه کدامند

 شاید درد به تازگی به سراغتان آمده باشد و یا این که برای سالها با شما زندگی کرده باشد. با این حال برای برطرف کردن هر نوع درد و یا کنترل آن توصیه‌هایی وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، به نقل از nhs درد از هر نوعی که باشد، می‌تواند فعال بودن شما را تحت تأثیر قرار دهد و شما را خسته و عصبی کند. پس برای کاهش و کنترل آن سعی کنید روش‌های زیر را دنبال نمایید:

ورزش‌های ملایمی مانند پیاده روی‌های روزمره، شنا، باغبانی و … می‌تواند سیگنال‌های مربوط به درد را مسدود کند. حرکات کششی نیز منجر به سفتی عضلات، و تقویت مفاصل شده و کاهش درد را به همراه دارد. این طبیعی است که تصور کنید با ورزش و فعالیت فیزیکی درد بیشتری را حس خواهید کرد، اما اگر به تدریج فعالیت خود را بیشتر کنید، بعید است به خاطر ورزش دچار آسیب بیشتری شوید چون در بلند مدت منافع حاصل از ورزش بیشتر از هر گونه افزایش درد است.

تمرکز بر روی تنفس هنگام درد، می‌تواند به کنترل آن کمک کند. تنفس سریع هنگام درد به سرگیجه، احساس اضطراب و وحشت دامن می زند در عوض تنفس آرام و عمیق اثر برعکس دارد و از هر گونه تنش عضلانی یا بدتر شدن اضطراب جلوگیری می‌کند.

درد می‌تواند شما را در درازمدت خسته، عصبی، مضطرب و حتی افسرده و بدخلق کند و در یک مارپیچ رو به پایین قرار دهد. در این موارد کمک گرفتن از روان شناس یا مشاور برای یادگیری شیوه‌های مقابله با احساسات منفی هنگام درد مفید می‌تواند باشد.

تغییر توجه بر روی چیزهای دیگر هنگام شدت درد مهم است. بسیاری از سرگرمی‌ها تحریک درد را کاهش می‌دهد.