images

برخی لکه ها و رنگدانه های پوستی چه آسیب ها  عوارض و خطرات جانبی برای پوست ما دارند و سرطان پوست با چه نشانه هایی بروز میکند چکونه می توانیم از خوش خیم یا بدخیم بودن آن مطلع شویم

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

  مطالعه جدیدی دریافت که افراد با پوست تیره یک‌سوم بیشتر احتمال دارد دچار لکه‌های خطرناک رنگ‌دانه‌ای روی کف دست‌ها یا پاشنه پاهایشان شوند.

در موارد نادر، این «ضایعات رنگ‌دانه‌دار پایانکی» سرطان پوستی ملانوما از آب درمی‌آیند. به گفته محققان، افراد دچار به این ضایعات باید آنها را به متخصص پوست نشان بدهند تا از خوش‌خیم بودن آنها مطمئن شوند.

به طور مثال، موسیقی‌دان باب مارلی، بر اثر ملانومایی که زیر ناخنش تشخیص داده شد جان سپرد.

مؤلف ارشد مطالعه، دکتر جنیفر استاین گفت: «ضایعات رنگ‌دانه‌دار پایانکی در افراد تیره‌پوست به خوبی مورد مطالعه قرار نگرفته‌اند.»

تیم استاین به ارزیابی کف دست و پاشنه ۱۰۵۲ بیمار کلینیک‌های پوست شهر نیویورک و میامی پرداختند. محققان ۳۹۱ ضایعه رنگ‌دانه‌دار پایانکی را روی کف دست و ۲۷۸ عدد روی پاشنه پا پیدا کردند.

این ضایعات روی ۳۰ درصد بیماران سفیدپوست و ۴۰ درصد افراد تیره‌پوست پیدا شد (اختلافی حدوداً 30 درصدی). محققان جز این دریافتند که ۴۴ درصد بیمارانی که تیره‌ترین پوست‌ها را داشتند به این ضایعات دچار بودند. در مقایسه ۲۸ درصد از سفیدپوست‌ترین‌ها ضایعه داشتند.

ضایعات پایانکی رنگ‌دانه‌دار جز این با تعداد بیشتر خال، علی‌الخصوص در اقلیت بیماران، ارتباط داشت.

webmd