index

چطور می شود که صدایی از داخل مغزتان به گوش می رسد این عارضه به چه دلیل بوجود می آید ما در این بخش می خواهیم در این زمینه اطلاعات بیشتری به شما بدهیم  و اینکه آیا این عارضه یک نوع بیماری است یا نه در ادامه توجه شما را به این مورد جلب میکنیم

در شرایطی که دارید در سکوت کتاب یا متن یک پیام یا همین مقاله را می‌خوانید، صدایی از پسِ ذهنتان بیرون می‌آید و شروع می‌کند به خواندن جملات. شنیدن صدا در مغز به طور ترسناکی شبیه نوعی کابوس یا توهم است. اما تحقیقات اخیر نشان می‌دهد این پدیده در بین افرادی که عادت به خواندن دارند کاملا عادی است.
محققان در این زمینه تنوع گسترده‌ی صدای درونی افراد کتابخوان را با مرور بخش Yahoo! Answers بزرگترین سایت پرسش و پاسخ انگلیسی زبان در جهان مورد بررسی قرار دادند. آنها ۱۳۶ جواب مرتبط به ۲۴ سؤال را انتخاب کردند که بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ درباره‌ی تجربیات فردی از شنیدن صداهای درونی حین مطالعه از افراد پرسیده شده بود.
در کل، ۸۲.۵ درصد از کسانی که به این سؤال پاسخ دادند ابراز داشتند که آنها زمانی این صدای درونی را شنیدند که در سکوت برای خود مطالعه می‌کردند. از بین افرادی که گفتند صدای درون خود را شنیدند، ۱۳ درصد در این باره توضیح دادند که این مسئله گاهی برایشان رخ داد، مثل زمانی که داشتند چیزی می‌خواندند که عمیقا مجذوب آن شده بودند. در نهایت ۱۰.۶ درصد از افراد گفتند هیچوقت موقع خواندن، صدایی از درون خود نشنیدند.
تقریبا تمام کسانی که صدای درون خود را شنیندند گفتند که این صدا قابل شنیدن بوده است؛ یعنی این صدا عمق، آهنگ یا لهجه یا بلندی خاص خود را داشته است. در شرایطی که این صدا، نوعی بازتاب گفتگوهای موجود در یک پیام یا متن است، سایرین معتقدند این صدا، هویت خاص خودش را دارد. محققان این تحقیق را برای شناسایی سطح نسبتا ناشناخته‌ی ضمیرناخودآگاه انجام دادند. آنها معتقدند از این شواهد می‌توان برای درک و شناخت توهم یا کابوس‌های شنیداری در افرادی که مشکلات روانی دارند استفاده کرد.

منبع : http://www.alodoctor.ir