25-21

مسلما تا بحال از افراد زیادی شنیده اید که از فواید صبحانه برایتان صحبت کرده اند. یا خودتان از دسته افرادی هستید که همیشه صبحانه می خورید. محققان ثابت کرده اند که کودکانی که روزانه صبحانه نمی خورند در طول روز بیشتر گشنه می شوند و به همین دلیل بیشتر غذا می خورند و همین موضوع باعث چاقی در کودک می شود.

در هر حال همیشه توصیه‌های مکرری برای خوردن صبحانه می‌شود و همین امر محققان را وا داشته است تا در خصوص فواید صبحانه خوردن مطالعه و بررسی بیشتری بکنند.

 

اخیراً پژوهشی در International Journal of Obesity به چاپ رسیده است که نشان می‌دهد خوردن صبحانه‌ی خوب، امکان اضافه وزن در کودکان را کاهش می‌دهد.

 

محققان دانشگاه هنگ‌کنگ چین 68606 کودک بین 9 تا 10 سال را به مدت دو سال زیر نظر گرفتند تا ارتباط بین خوردن صبحانه و اضافه وزن را در آن‌ها مورد مطالعه و بررسی قرار دهند.

کودکانی که صبحانه نمی‌خورند در مقایسه با آن‌هایی که از این وعده‌ی غذایی صرف‌نظر نمی‌کنند بیشتر در معرض اضافه وزن و انباشته شدن وزن قرار دارند

 

آن‌ها به این نتیجه رسیدند که 5 درصد کودکان در این رده‌ی سنی صبحانه نمی‌خورند.

 

پس از دو سال بررسی و تحت نظر گرفتن آن‌ها مشخص شد کودکانی که صبحانه نمی‌خورند در مقایسه با آن‌هایی که از این وعده‌ی غذایی صرف‌نظر نمی‌کنند بیشتر در معرض اضافه وزن و انباشته شدن وزن قرار دارند.

 

محققان و متخصصان تغذیه توصیه‌ی اکید دارند که با هر ترفندی به کودکان صبحانه داده شود.