56d94e4c0fc91

می خواهیم به برخی مشکلات رایج برای تنظیم وزن و متابولیسم اشاره کنیم می خواهیم به مهمترین رفتارهایی که باعث بروز اختلال در متابولیسم می شوند اشاره کنیم برخی اشتباهات رایج در این زمینه نقش زیادی دارند

برخی افراد هر چیزی را که دوست دارند و به هر میزانی که می‌خواهند، می‌خورند و اصلاً چاق نمی‌شوند و برعکس عده‌ای دیگر باید مراقب کوچکترین لقمه‌ای که می‌خورند باشند تا چاق نشوند.به خاطر این تفاوت می‌توانید متابولیسم را مقصر بدانید. متابولیسم فرآیندی است که بدن طی آن غذا را به سوخت تبدیل می‌کند.

 آکادمی تغذیه و رژیم غذایی برخی برداشت‌های متداول اشتباه در مورد متابولیسم را به این شرح بیان کرده است:

•    ژن‌ها در روند سوخت و ساز در بدن تأثیر دارند اما شما می‌توانید این روند را تحت تأثیر قرار دهید. یک راه داشتن توده عضلانی لاغر است که نیاز به سوزاندن کالری بیشتری دارد.

•    هیچ ماده غذایی خاصی وجود ندارد که باعث افزایش سوخت و ساز در بدن شود. غذاهای تند و پرادویه، چای سبز و … که شایعه شده در این امر مؤثر هستند، هنوز بطور قطع ثابت نشده‌اند.

•    زمان غذا خوردن در روز روی متابولیسم تاثیری ندارد. چیزی که بیشتر اهمیت دارد میزان کالری است که مصرف می‌کنید و نه دیروقت غذا خوردن.

•    داشتن رژیمی با غذاهای کم کالری سوخت و ساز را افزایش نمی‌دهد. این نوع رژیم در واقع باعث می‌شود تا بدن کالری کمتری بسوزاند و در نتیجه این امر منجر به کاهش وزن نمی‌شود.

مدیسن نت