56d951bc9e8ae

برخی داروهای ویاگرای زنان می توانند باعث بروز آسیب های مختلف به بانوان شوند آیا با عوارض جانبی آن ها آشنایی دارید بهتر است قبل از استفاده از آن ها با انواع آن ها آشنا شوید

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، داروی ویاگرای زنان که سال گذشته میلادی در آمریکا مجوز توزیع گرفت، فایده زیادی برای مصرف کننده‌ها ندارد. در مقابل، احتمال این که عوارض جانبی ناخوشایند آن روی خانم‌ها اثر بگذارد، زیاد است.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «رویترز»، دکتر لوئس یاسپرز از دانشگاه آرسموس آمستردام روی این دارو تحقیق کرده و می‌گوید، با توجه به این که «از هر 3 نفر، یکی اثرات جانبی آن را تجربه می‌کند که متداول‌ترین آن‌ها شامل گیجی, خواب آلودگی, تهوع و خستگی است»، بنابراین فایده داروی «آدی» چندان زیاد نیست.

نتیجه این تحقیق در مجله «JAMA» منتشر شده است.

اداره دارو و غذای آمریکا در سومین باری که با درخواست تأیید «آدی» روبرو شد، به آن مجوز داد ولی بخش بازبینی این سازمان به مسوولان آن توصیه کرده بود که این دارو را رد کنند. آن‌ها می گویند این دارو در صورت مصرف همزمان با الکل، بعضی داروهای خاص یا مصرف توسط کسانی که مشکل کبدی دارند، می‌تواند باعث کاهش حاد فشار خون شود.