52+66+

ماساژ دادن صورت با چه روش هایی بهتر است چگونه باید آن را انجام دهیم نحوه صحیح انجام دادن آن چگونه است برای ماساژدادن صورت از چه روش هایی استفاده باید بکنیم

با ماساژ صورت، حالات عضلات پوست بهبود می‌یابد و پوست نرم تری خواهید داشت، همچنین عضلات صورت تان و چشم هایتان ریلکس می‌شوند. علاوه بر موارد یاد شده اگر سردرد داشته باشید با این کار سردردتان تسکین می‌باید و مهم‌ترین نتیجه‌ای که می‌توان از ماساژ گرفت کاهش چین و چروک‌های ریز و کم عمق پوست‌تان خواهد بود.

توجه داشته باشید حتماً قبل از اینکه بخواهید کار ماساژ صورت‌تان را شروع کنید دست‌هایتان را با آب و صابون کاملاً بشویید و آرایش‌تان را هم پاک نمایید ولی اگر جوش یا آکنه‌ای روی پوست‌تان وجود دارد از ماساژ دادن پرهیز کنید.

سعی کنید روش‌های ماساژ را خوب یاد بگیرید، مثلاً برای ماساژ چانه، انگشت شست خود را وسط چانه بگذارید و با حرکت‌های مدور ماساژ دهید، برای ماساژ دادن پیشانی هم با کف دستهای‌تان از رأس بینی تا خط رویش موها بکشید، سپس از رأس بینی از ابتدا تا انتهای ابروها را به صورت نیشگون بکشید.

زیر استخوان‌های گونه‌تان را هم به آرامی به سمت بالا فشار دهید و حدود 30 ثانیه دست‌تان را به این حالت نگه دارید، انگشت اشاره را وسط لب‌ها قرار داده و به سمت گوشه لبها به سمت بالا بکشید و به مدت 30 ثانیه نگه دارید. با ماساژ صورت به مرور زمان متوجه بهبود و کاهش چین‌های ریز صورت‌تان خواهید شد.دکتر من