56daabe78406b

این ربات با هدف آموزش برای کودکان اختراع شده اند این ربات احساسی مانند کودکان عمل میکند و می تواند به آن ها در تقویت روابط اجتماعی شان کمک کند و همچنین مراقبت های لازم برای یک کودک دیابتی را به آن ها آموزش دهد

 یک روبات شبیه به کودکی دیابتی ساخته شده تا به بچه‌های 7 تا 12 ساله علایم این بیماری را یاد دهد و به آن‌ها بیاموزد چگونه این بیماری را کنترل کنند.

به نقل از سایت «بی بی سی»، این روبات که رابین (ترکیبی از کلمات روبات و کودک) نام دارد، در دانشگاه هرتفوردشایر انگلیس ساخته شده و می‌تواند کلماتی مثل «گرسنه‌ام» و «بغلم کن» را بگوید.

دکتر لولا کانامرو و دکتر متیو لوییس این روبات 5800 پوندی را ساخته‌اند. دکتر لوییس گفت: «تلاش کردیم تا به بچه‌ها احساس مسوولیت یاد دهیم و با روبات ارتباط برقرار کنند تا بفهمند کارهایشان می‌تواند به دیابت روبات کمک کند و به این شکل، رفتارهایی که دوست داریم در بچه‌ها ببینیم، تقویت شود.»

رابین مثل یک کودک است و بازی می‌کند، وقتی حوصله‌اش سر می‌رود می‌رقصد، خسته می‌شود و می‌خواهد که بغلش کنند. به این ترتیب، بچه‌ها می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. دکتر کانامرو نیز گفت: «از بچه‌ها می‌خواهیم مراقب رابین باشند و در این بین، رابین علایم دیابت را از خودش نشان می‌دهد و بچه‌ها باید این علایم را بشناسند و باید فکر کنند که حالا چکار کنند.»

هدف این است که بودجه لازم برای تولید روبات‌های بیش‌تر تهیه شود تا بچه‌ها در بریتانیا قادر به استفاده از آن باشند.