804227_567

اگر مایلید زیبایی تان را دوچندان کنید توصیه می کنیم از برخی ترفندهای موثر در این زمینه کمک بگیرید 24 نکته مفید و موثر در این زمینه را برایتان آورده ایم امیدواریم بخوایند و مورد توجه قرار دهید ترفندهای زیباترشدن را در این مطلب بخوانید

26-    اگر فاصله چشم و ابروی شما کم است، می توانید با این ترفند یک فاصله مجازی ایجاد کنید. یک مداد صورتی کمرنگ مات بردارید، آن را به کل استخوان زیر ابرو بکشید، سپس با انگشت آن را یکدست کنید که دیده نشود.
27-    سایه روشن کردن صورت می تواند به برجسته کردن استخوان های گونه، کوچک کردن بینی، کم کردن غبغب و غیره کمک کند. در ابتدا باید شکل صورت خود را بدانید (بیضی، دایره، قلب،…). سایه روشن کردن صورت به این معناست که قسمت هایی از صورت تیره تر از رنگ واقعی یا روشن تر از رنگ صورت شود. در اکثر مواقع قسمت T صورت و زیرچشم ها روشن و قسمت های پوست مانند پایین استخوان گونه و گردن را تیره کنید. به یاد داشته باشید که ترکیب کردن رنگ ها چهره شما را طبیعی تر نشان می دهد.

28-    معمولا خط چشم ها بعد از مدتی پخش می شود. مخصوصا اگر ضدآب نباشد. بعد از کشیدن خط چشم، مقداری کرم پودر را آرام به زیر چشمان تان بکشید، این کار باعث می شود خط چشم کم تر پخش شود.

29-    همه ما می دانیم که لب های کمی بزرگ، جذاب تر است. برای این کار مداد لب را کمی بالاتر از خط لب خود بکشید (فقط کمی بالاتر زیرا زیاده روی باعث زشت شدن لب شما می شود) سپس رژ بزنید.

30-    آیا می دانید چه ابرویی به صورت تان می آید؟ خیلی از ما به تاثیر فرم ابرو در زیباتر شدن چهره مان کم تر توجه می کنیم. فرم ابرو باید با فرم صورت مطابقت داده شود.

31-    تمیزی دور چشم با کانسیلر، این یک راه کاملا سریع و راحت است که سیاهی و لکه های دور چشم، موهای ریز ابرو یا حتی چروک های اطراف لب خود را با استفاده از کانسیلر بپوشانید. یک لایه کانسیلر بزنید و سپس با انگشت خود آن را یکدست کنید. کانسیلرها معمولا باید یک درجه از رنگ کرم پودرتان روشن تر باشد. البته کانسیلر بسیار روشن تر لکه های را نمی پوشاند، بلکه باعث سیاه تر شدن لکه ها می شود.

32-    هنگام تمام شدن ریمل به جای دورانداختن آن، برس آن را بشویید و نگه دارید از آن برای مرتب کردن ابروها، رنگ کردن آن ها، سایه زدن ابروها و حتی هنگام اسپری زدن موها استفاده می شود.

33-    برای پنهان کردن جای جوش و لکه های کوچک با استفاده از برس خط چشم، مقداری از کانسیلر بردارید و دقیقا روی آن بزنید.این کار مقرون به صرفه تر است.

34-    با این که خط چشم های مایع چشم را جذاب تر می کند، اما استفاده از آن ها کمی سخت است. بعد از استفاده از خط چشم مایع با ساتفاده از سایه چشم، نقص های آن را برطرف کنید.

35-    برای ماندگار کردن رژلب، بعد از رژلب زدن، مقداری پودر تثبیت کننده آرایش روی دستمال ریخته و روی لب بکشید.

36-    زیرسازی را جا نندازید حتی وقتی عجله دارید. حتی اگر نمی توانید کل صورت تان را پوشش دهید، حداقل تنها ایرادهای پوست تان را بپوشانید. مقدار کمی پنهان کننده می تواند تغییر زیادی ایجاد کند!

37-    سریع ترین راه برای خشک کردن لاک ناخن این است که دستان خود را در داخل کاسه ای حاوی آب و یخ قرار دهید تا لاک ناخن تان سریعا سرد و سفت شود. راه دیگر برای خشک شدن سریع لاک این است که ناخن ها را در مقابل باد سر سشوار قرار دهید.

38-    سریع ترین راه برای کاهش التهاب بعد از استفاده از وکس، استفاده از مقدار اندکی کرم هیدورکورتیزون است که التهاب، خارش و قرمزی پوست را کم می کند. نیرویی که برای بیرون کشیدن ریشه مو به کار می رود، می تواند پوست را ملتهب کند. از آنجایی که موهای ضخیم محکم تر است، احتملا در قسمت هایی که موی ضخیم دارد، قرمزی بیشتر را خواهید داشت. بلافاصله بعد از استعمال وکس، مقداری کرم هیدروکورتیزون به این قسمت ها بمالید.

39-    خشک کردن موها را از لایه های زیرین شروع کنید. اگر از لایه های رو شروع  کنید، لایه های زیر تر می ماند و هنگام شانه کردن به برس گیر می کند و لایه های رو را دوباره خیس می کند. پس از بیرون آمدن از حمام، آب موها را با یک حوله بگیرید و بعد از سشوار استفاده کنید. اگر موها کاملا خیس باشد، ناچار خواهید بود از گرمای زیاد استفاده کنید که به ریشه های مو آسیب می رساند.

40-    اگر ابروهایتان در برخی جاها خالی شده است یا اشتباهی موهایش را برداشته باید و حالا می خواهید صبر کنید تا موها رشد کند، بهترنی کاری که می توانید انجام دهید تا ابروها طبیعی به نظر برسد، این است که از یک مداد یا سایه ابرویی استفاده کنید که از رنگ ابروهایتان یک درجه روشن تر است. مثلا اگر سیاه است، قهوه ای تیره و اگر قهوه ای تیره است از قهوه ای روشن استفاده کنید.

41-    اگر فاصله چشم و ابروی تان زیاد است، وقتی از خط چشم مایع استفاده می کنید، می توانید چشم های تان را باز نگه دارید، در غیر این صورت خط تان صاف در نمی آید. سعی کنید سه خط بکشید؛ یکی در گوشه، یکی وسط و یکی هم گوشه چشم. حالا این خط چین ها را به هم وصل کنید تا خط صاف ایجاد شود.

42-    توجه به سلول های مرده پوست را شروع کنید، از قهوه برای ماساژ بدن استفاده کنید. کافئین باعث تحریک سولل های پوست شده و شما را از شر سلول های مرده پوست خلاص می کند.

43-    2 الی 3 بار در هفته موهایتان را بشویید. موهایتان را یک روز در میان با شامپوها بشویید. شستن هر روزه موها با پاک کننده ها باعث از بین رفتن روغن ها طبیعی مو می شود که برای سلامت موها مورد نیاز است.

44-    صورت خود را هر روز صبح و شب با یک پاک کننده بشویید. اطمینان حاصل کنید که این پاک کننده مناسب پوست تان است. دختران نوجوان نباید از پاک کننده های مربوط به زنان سن بالا استفاده کنند.

45-    زمانی که صورت تان جوش می زند، دست کاری کردن آن یک اشتباه محض است. همین که جوش یا حتی پوست صورت تان را لمس می کنید، باکتری های آن بر انگشتان و زیر ناخن هایتان می رود و بدین ترتیب به نقاط دیگر بدن تان سرایت می کند. گذشته از آن، پوست صورت حساس ترین پوست بدن است و کشیدن آن خاصیت کشسانی آن را کاهش می دهد و آن زمان است که سر و کله چین و چروک ها پیدا می شود.

46-    اگر رنگ پوست تان گرم است و می خواهید حالتی طبیعی داشته باشید، باید به دنبال رنگ هایی باشید که تناژ سبز درون پوست تان را خنثی کنید. پیشنهاد می کنیم به دنبال رنگ های طلایی و قرمز باشید. این رنگ در زبان تخصصی با نام G و R شناخته می شود. پیشنهاد می کنیم اگر چشم ها و پوستی روشن دارید و به اصطلاح بلوند هستید، به دنبال رنگ های عسلی، ماهگونی و مسی باشید و اگر چشمانی قهوه ای و پوستی گندمی دارید، به دنبال رنگ های قهوه ای طلایی، بلوطی یا قهوه ای مایل به قرمز باشید.

47-    معمولا رنگ های صورتی، هلویی، گیلاسی و بژ مناسب روز است. رنگ هایی که در طول روز می توان استفاده کرد، رنگ های معمولی، روشن و شفاف است. در آرایش چشم روز نیز همین نکته صدق می کند. اگر قصد دارید در روز به مجلس خاصی بروید، می توانید رنگ آن را بیشتر کنید و آن رنگ می تواند صورتی یا بژ باشد که تقریبا برای هر لبی مناسب است.

48-    بهتر است در شب رنگ های قرمز روشن، صورتی روشن، بنفش، بژ را انتخاب کنید. در شب می توانید از رنگ های وسیع تری استفاده کنید. بنابراین حتی می توانید از انواع رژ لب های قهوه ای، قرمز و صورتی های روشن استفاده کنید. تنها به خاطر داشته باشید که اگر از رنگ های این چنین نمایشی استفاده می کنید، باید آرایش چشم در رنگ های خنثی و طبیعی باشد.

49-    براق بودن پوست صورت به خودی خود باعث می شود بینی شما بزرگ تر دیده شود. برای جلوگیری از این موضوع، همیشه از پودر استفاده کنید. اگر پوست چربی دارید، همواره سعی کنید با دستمال کاغذی یا خشک کن، چربی اضافی پوست را از بین ببرید.

50-    از کانسیلرهای ضدآب استفاده کنید. اگر تنها محصول ضدآب در کیف آرایشی شما کرم پوست شماست، زمان یک خرید کوچک برای شما سررسیده است. کانسیلرهای ضدآب حتی در گرماین شدید هم سیاهی ها و لکه های پوست شما را می پوشاند.

مجله زیبایی سالم: