4259666_772
برخی سندرم ها بسیار نادر و خطرناک هستند و بای شما ممکن است باورنکردنی و عجیب و غریب باشند در ادامه مطلب به برخی از نادرترین سندرم های دنیا می پردازیم با برخی از آن ها آشنا شوید

 همین حالا، روی این کره خاکی آدم هایی زندگی می کنند که به برخی از نادرترین و عجیب ترین بیماری ها مبتلا شده اند و عاجز و درمانده به دنبال درمانی برای آنها می گردند.
احتمالا نام برخی از این بیماری ها را تا به امروز نشنیده اید اما متاسفانه چنین مواردی وجود دارند و زندگی روزمره گروه اندکی از جمعیت زمین را تحت تاثیر قرار می دهند. البته برخی روش های درمانی برای آنها ابداع شده اما در اغلب موارد، این بیماری ها هیچگونه درمانی ندارند و فرد مبتلا ناچار است که تا لحظه مرگ با آنها دست و پنجه نرم کند.

 

خون آشامی
بسیاری معتقدند که سندروم خون آشامی یک خرافات است و این نام از هیولاهای اسطوره ای گرفته شده است اما یک  توضیح کاملا  پزشکی  برای سندروم خون آشامی و منشا این افسانه وجود دارد .
در این سندرم در افراد تا به حال 200 نوع علامت مختلف دیده شده است  اغلب افراد مبتلا به این اختلال  از مشکلات پوستی  که ناشی از  حساسیت شدید  این افراد به نور است  رنج‌ می برند  همچنین در اکثر این  بیماران  مشکلات سیستم عصبی دیده می شود که می‌تواند منجر به وحشت ناگهانی یا  حمله به دیگران شود در این حالت ضربان قلب و فشار خون بالا می رود و حتی درد معده و استفراغ نیز ممکن است به وجود آید.این شرایط  در بسیاری موارد می‌تواند مرگبار باشد  برخی از دیگر علایم این اختلال جنون ،کما و افسردگی است.
4259655_274
مرد درختی
سندرم مرد درختی بیماری بسیار نادری است در این حالت بخشی از بدن بیمار مانند بدنه درخت می شود تا به حال  چندین مورد در نقاط مختلف جهان با این بیماری گزارش شده است اولین مورد در سال 2007 از اندونزی گزارش شد.
در این اختلال سلول های پوستی نمی تواند با یک زگیل پوستی مقابله کند و به محض به وجود آمدن این زگیل سریع در سراسر بدن گسترش می یابد و درنهایت توده بزرگی ایجاد می شود. زگیل های شایع اغلب در دست یا پا  و یا یک نقطه بدن به وجود می آیند اما این زگیل در همه بدن ممکن است به وجود آید و به سرعت به بقیه نقاط بدن گسترش می یابد.
4259652_364
مرد فیلی سندرم پروتئوس
تعداد زیادی از مردم تا به حال اسم مرد فیلی را شنیده اند مرد فیل یک داستان یا افسانه نیست بلکه یک حقیقت واقعی است. جوزف مرریک یکی از افرادی است که با سندرم پروتئوس مواجه است. در افراد مبتلا به این سندرم  استخوان پا یا دست بیش از حد بزرگ می شود و پوست این عضو بدن که گرفتار این سندرم شده همانند پوست فیل سفت و سخت می شود . این افراد با مشکلات حرکتی و لخته شدن خون مواجه هستند.
4259651_295
گرگینه ای یا سندرم گرگی
این سندرم یک بیماری است که موی بدن به سرعت در حال رشد است به طوری که این افراد شبیه گرگ به نظر می آیند. احتمال به وجود آمدن  این سندرم  یک نفر از یک بیلیون نفر در جهان تخمین زده شده است اما حقیقت این است که تا به حال 50  نفر با این اختلال شناسایی شدند. سندروم گرگینه ای یک بیماری ژنتیکی است که از زمان جنینی فولیکول های مو در پوست بیش از حد عادی به وجود می آیند و در نتیجه آن موی زیادی در سطح بدن فرد رشد می کند.
4259654_756
پنجه خرچنگی
یکی از شدیدترین بیماری های نقص عضو بیماری پنجه خرچنگی است این نقص عضو از زمانی جنینی به وجود می آید و بیمار با این شکل دست متولد می شود در این حالت کف دست به دو بخش تقسیم می شود و تعدادی انگشتان کوچک می شوند .
متاسفانه هیچ درمان و پیشگیری برای این بیمار ی وجود ندارد زیرا یک شبکه پیچیده ای از استخوان ها و عضلات و اعصاب در این بیماران به وجود می آید که نمی توان آن را جراحی کرد .
4259642_221
چند انگشتی
یک بیماری نسبتا شایع در مقایسه با دیگر اختلالات عجیب است در افراد چند انگشتی تعداد انگشتان دست یا پا بیشتر از حد عادی است و یا یک یا چند انگشت بزرگتر از حد معمول رشد می کند برخی فکر می کنند داشتن انگشت بیشتر به عملکرد انسان کمک می کند اما اینطور نیست بلکه در این انگشت ها تراکم عضله و استخوان همانند انگشتان دیگر نیست. برخی عمل های جراحی وجود دارند که می توانند برخی از این ناهنجاری ها را درمان کنند اما در موارد پیچیده تر جراحی نیز امکان پذیر نیست.
4259650_684
سندرم هایپردونتیا یا دندان زیاد
آیا از کجی یا فاصله بین  32 دندان خود ناراحتید؟ باید به شما بگوییم که خوشحال باشید که بیماری دندان هایپردونتیا ندارید. در این سندروم در یک فک فقط 50 دندان رشد می کند تا جایی که هیچ جایی در لثه خالی نمی ماند این بیماری بسیار نادر است اما 1 تا 4 درصد از آمریکایی ها از این بیماری رنج می برند.
4259648_545
آنانسفالی
در آنانسفالی کودک بدون بخشی از جمجمه، مغز و پوست سر متولد می شود. این یک اختلال جنینی در رحم مادر  است که به دلیل نقص در اتصلات عصبی است. عمرکودکان با اختلال آنسفالی بسیار کوتاه است و بیشترین طول عمر ثبت شده در کودکان با آنسفالی 3 سال است. یکی از دلایل اختلال انسفالی ویروس زیکاست.
4259670_419
غول پیکری
جهش یا تومور در غده هیپوفیز بدن می تواند عامل  ترشح بیش از حد هورمون رشد در بدن شود. این هورمون نقش تنظیم کننده رشد را در بدن ایفا می کند  در برخی  از افراد میزان ترشح این هورمون دچار اختلال می شود. بدن رشد بیش از حدی خواهد داشت به طوری که قد و هیکل این افراد تفاوت زیادی با پدر و مادر خود دارد  این افراد به سندرم به اصطلاح “غول پیکری ” مبتلا هستند .
در سراسر جهان تا به حال 100 مورد گزارش شده است هر چند که آن افراد از لحاظ جسمی دچار بیماری خاصی نیستند اما این غول پیکرها با مشکلاتی مانند نبود ماشین سایز خودشان و ورود وخروج به خانه روبرو هستند.
4259666_772
کور رنگی
یک  از اختلالاتی که برخی افراد با آن مواجه هستند اختلال کوری رنگی است و این وضعیت عملا باعث می شود که افراد دارای کوررنگی همه چیز را شبیه به یک فیلم قدیمی سیاه  و سفید ببینند.
از هر 33 هزار نفر یک نفر دچار اختلال کور رنگی است. در این افراد علاوه بر کور رنگی تاری دید نیز به وجود می آید و نور زیاد نیز موجب بدتر شدن دید آنها می شود.
در اختلال کوری رنگی اتصالات  شبکیه به مغز که داده ها را از چشم به مغز ارسال می کند دچار اختلال ارسال اطلاعات رنگ های دیده شده از چشم می شود به خاطر همین چشم هیچ رنگی را نمی تواند تشخیص دهد.
4259653_893