95996

کسب موفقیت چگونه امکانپذیر خواهد شد چه توصیه هایی در این زمینه باید در نظر بگیریم تا بتوانیم به موفقیت دست یابیم بهترین روش های دستیابی به این امر چیست با ما در ادامه مطلب همراه باشید

 به نظر شما ظاهر افراد می تواند یکی از معیارهای موفقیت در زندگی باشد؟ آیا زنان و مردانی که ظاهری منطبق با معیارهای زیبایی جامعه دارند آینده بهتری خواهند داشت؟ آیا قد کوتاه یا اضافه وزن مانع دست یابی ما به موقعیت ها می شود؟شاید قدری دور از ذهن و صد البته تلخ باشد ولی مردان کوتاه قد و زنان دارای اضافه وزن نسبت به دیگران از شانش کمتری برای تجربه موفقیت های کاری و تحصیلی برخوردار هستند. آنگونه که آخرین تحقیقات دانشمندان نشان می دهد: کوتاهی قد و اضافه وزن به خودی خود می توانند یک عامل محروم کننده اجتماعی محسوب شوند.

بنا بر آمار و ارقام موجود، مردان کوتاه قد و زنان چاق به صورت میانگین درآمد سالانه کمتری دارند و کمتر دیده می شود که در رده های بالای کاری مشغول به فعالیت شوند. بخشی از این اتفاق به تصویر بدنی منفی این افراد از خودشان و نارضایتی بدنی و در نهایت عدم اعتماد به نفس و خود باوری باز می گردد. در واقع، این افراد به نوعی دائماً در حال سرزنش خود هستند، عادتی که عدم ارتقا موقعیت اجتماعی برای آنها را به دنبال دارد.

از طرف دیگر، اغلب کارفرماها به نوعی میان افرادی که شاید چندان اندامی متناسب و قامتی بلند نداشته باشند با دیگران تبعیض قائل می شوند.حساسیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که چاقی و اندازه قد تا حد بسیار زیادی متأثر از عوامل ژنتیکی است و گاهی افراد نقش یا توان خاصی برای تغییر آن ندارند. با این حال، نباید این گونه برداشت شود که اگر مردی کوتاه قد یا زنی چاق هستیم توانایی دست یابی به مشاغل پر درآمد یا کسب مدارج علمی بالا را نداریم؛ چرا که تلاش افراد و تغییر دیدگاه نسبت به خود نقش به سزایی در موقعیت کنونی و آینده ما ایفا می کند.

در مجموع، به نظر می رسد جامعه امروز با تمام پیشرفت ها و تلاش هایی که برای رفع تبیض در قالب های مختلف داشته است، هم چنان از تفاوت گذاری و ارزش گذاری میان مردم بر حسب ویژگی های ظاهری فارغ نشده است.

منبع usnews

انتهای پیام