sarma-khordegi

آیا همواره دچار کسلی می شوید و احساس میکنید انرژی لازم را ندارید؟ آیا احساس گلودرد میکنید و نمیتوانید آب دهانتان را قورت بدهید آیا از بینی تان آب می آید پس بدون شک سرما خورده اید. کسی نمیتواند در زندگی که این همه کار بر سرش ریخته شده بخاطر یک سرما خوردگی بخوابد تا سرما خوردگیش بهتر شود بخاطر همین در این بخش شیوه های بسیار ساده برای سریعتر بهتر شدن اشخاص سرما خورده بیان میکنیم

 

1-در مورد رعایت بهداشت وظیفه شناس باشید
این یکی از ساده ترین و مهم ترین راه برای بهبود است. دست های تان را به طور منظم و اغلب اوقات، مخصوصا بعد از دست زدن به اشیاء، مثل دستگیره درب و صفحه کلید و یا دست دادن بشویید. سعی کنید از مایع دستشویی آنتی باکتریال و مرطوب کننده استفاده کنید تا هم از شر میکروب ها خلاص شوید و هم دست هایتان بر اثر شستشوی زیاد خشک نشوند.
اگر انفولانزا و سرماخوردگی سبب گرفتگی بینی و صحبت به حالت تو دماغی برای تان شده؛ مهم است که فین کنید تا احتقان بینی تان تسکین یابد. از دستمال کاغذی نرم و با کیفیت بالا استفاده کنید و همیشه در خانه و کیف یا جیب تان هنگام خروج از خانه دستمال داشته باشید؛ هیچ چیز بدتر از این نیست که هنگام عطسه ناگهانی دستمال برای تمیز کردن بینی تان همراه نداشته باشید.

2-عادات یک زندگی سالم را پیش بگیرید
برای بدنتان از غذاهای ساده و مملو از مواد مغذی که هضم آسانی دارند، مثل سوپ،میوه و سبزیجات استفاده کنید. سیستم ایمنی بدن تان را مورد حمله قرار ندهید و از مصرف کافئین، الکل، قند تصفیه شده و مواد غذایی فرآوری شده اجتناب کنید. با مصرف زیاد آب و مایعات، اطمینان حاصل کنید که هیدراته هستید؛ تا به کاهش التهاب و احتقان کمک کنید. بهترین گزینه ها آب تصفیه شده، آب نارگیل و انواع چای های گیاهی هستند. اطمینان کنید که بیش از نیاز بدنتان می خوابید زیرا بدنتان به تمام توانش برای مبارزه با این ویروس نیاز دارد و خواب زیاد زمان لازم برای شارژ شدن و جمع آوری مواد لازم را برایش فراهم خواهد کرد.

3-افزایش ایمنی
از انواع گیاهانی که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند استفاده کنید. اگر گلودرد دارید یک نوشیدنی آرامش بخش با آب گرم، عسل، مقداری آبلیمو (در صورت امکان آب لیموی تازه) و کمی زنجبیل درست کنید و آن را جرعه جرعه بخورید. و یک کار فوق العاده ساده که می توانید انجام دهید اضافه کردن مقدار بیشتری سیر به وعده های غذایی تان است؛ با این کار نهار و شام تان به یک تقویت کننده سیستم ایمنی بزرگ تبدیل خواهد شد.

منبع-http://phow.ir