fatal-killer-poison-plants
برخی گیاهان با وجود زیبایی بسیار سمی و خطرناکند و می توانند به سلامتی تان آسیب های جبران ناپذیری وارد کنند آنها خطرناک هستند و هرگز نباید به آن ها نزدیک شوید

بسیاری افراد خواهان رشد و پرورش گیاه در فضای بیرون یا داخل خانه خود هستند. گیاهان علاوه بر زیبایی خواص دارویی و درمانی بسیاری دارند و از همه مهم‌تر هوا را پاکسازی می‌کنند و سبب تازگی هوای محیط می‌شوند. برخی گیاهان در درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله سرطان بسیار موثر است.
اما بسیاری از این گیاهان زیبا حاوی سموم بسیاری خطرناکی هستند که سلامتی افراد را تهدید می‌کند. برخی از این گیاهان سبب بروز مشکلاتی همچون حالت تهوع، سردرد، سرگیجه، به هم خوردن ریتم ضربان قلب و حتی مرگ می‌شود. برخی از این گیاهان سمی می‌توان در کسری از دقیقه جان ما را بگیرد.
همیشه نباید این گیاهان را بخوریم یا نزدیک آن‌ها شویم تا دچار مشکل شویم، اگر حیواناتی از جمله گاو و گوسفند که ما از آن‌ها تغذیه می‌کنیم این گیاهان را مصرف کنند و ما از گوشت یا شیر آن‌ها تغذیه کنیم نیز برای ما دردسرساز می‌شود. برخی از این قبیل گیاهان شناسایی شده‌اند و رشد و برداشت آن‌ها منع شده است اما همچنان گیاهانی از این دست یافت می‌شوند.
بنابر گزارش مرکز پیشگیری و کنترل از بیماری‌ها، اگر این گیاهان سمی سوزانده شوند، هوای ناشی از سوختن آن‌ها می‌تواند سبب واکنش‌های سختی شود. خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌‌ها از جمله حساسیت‌ها و بیماری‌های ریوی و تنفسی را افزایش می‌دهد.
منبع: MedicalDaily