norooz

 

با شروع سال جدید و فصل نو، تغییرات بسزایی در روحیه و سلامت روان بسیاری از افراد می توان دید. چون از فصل پاییز و زمستان به بهار سرسبز و زیبا می رسیم. در سنت دیرینه ی ما ایرانیان در روزهای ابتدای سال یا همان تعطیلات نوروز به یکدیگر بصورت حضوری، تلفنی، اس ام اس و پیام تبریک می گوییم که همین یعنی صله رحم که در دین مبین اسلام نیز به آن تاکید بسیار زیادی شده است. باعث می شود دیدارها تازه شود، ناراحتی ها کهنه و فراموش شود. قهرها تبدیل به آشتی شود.

 

با نو شدن سال تاثیرات مثبت زیادی در روحیه افراد می تواند دید. همه برای سال جدید خود برنامه های جدیدی لحاظ می کنند و از خداوند متعال آرزوهای جدیدی می کنند. و برای آرزوهای جدیدشان بیشتر تلاش می کنند و تصمیم می گیرند برای آرزوهای قبلی خودشان نیز تلاش بیشتری بکنند. بهزاد زیبایی، مدیر و مسئول مجله پزشکی دکتر سلام افزود: چه خوب است در سال جدید دگرگونی زیادی را در زندگی و اطراف خود ایجاد کنیم.

تغییرات مثبت زیباست و در روحیه و اعتماد به نفس شما تاثیرات فوق العاده ای دارد. اول برای خود یک چک لیست تهیه کنید. کارهای خود را برای سال جدید یادداشت کنید از اهداف گرفته تا کارهای عقب مانده که موفق به انجام آن ها نشده اید. برای آن ها برنامه ریزی کنید و از همه مهم تر اولویت بندی کنید.

با یک برنامه ریزی در زندگی به تمامی اهداف خود می رسید فقط باید جسور باشید و زود خسته نشوید. شما لیاقت بهترین بودن را دارید.