lymphatic-system-1024x1024

با چه روش هایی می توانیم سیستم لنفاوی خود را پاکسازی کنیم چه نوع مواد خوراکی در این زمینه مفید هستند و از مصرف چه نوع غذاهایی باید پرهیز کنیم

سپیده حسین عمویی، پزشک عمومی گفت: یکی از روش‌هایی که به پاکسازی سیستم فناوری کمک می‌کند پیاده روی است . سیستم لنفاوی مانند سیستم عروقی است به همین سبب برای بهبود کارکرد آن لازم است فرد تحرک داشته باشد.
حسین عمویی افزود: به طور میانگین لازم است فرد 150 دقیقه فعالیت متوسط و 75 دقیقه شدید داشته باشد که این میزان بسته به سن فرد می‌تواند متغیر باشد.
وی ادامه داد: برای پاکسازی غدد لنفاوی لازم است میزان جریان خون بدن را بالا ببریم که این امر با مصرف روزانه‌ی آب و مواد خوراکی آنتی اکسیدان دار مانند انار،‌گوجه فرنگی، گیلاس،‌توت، لبو و . . . میسر می‌شود.
حسین عمویی بیان داشت: از موارد کمک کننده به افزایش جریان خون می‌توان به گرفتن دوش آب گرم، ماساژ دادن آرام بدن اشاره کرد. همچنین حذف مواد غذایی حساسیت زا باعث بهبود عملکرد سیستم لنفاوی می‌شود.

وی در خصوص پاکسازی سیستم لنفاوی گفت: خوردن غذای کم نمک، عدم استفاده از غذاهای فست‌فود و فرآورده‌های گوشتی مانند سوسیس و کالباس، خوردن برخی از دمنوش‌های گیاهی، همچنین حذف مواد غذایی حساسیت‌زا باعث بهبود عملکرد سیستم لنفاوی می‌شود.
حسین عمویی اظهار داشت: سیستم لنفاوی در شرایط قلیایی خون عملکرد بهتری دارد و مصرف بیش از حد گوشت و فرآورده‌های آن موجب اسیدی شدن جریان خون می‌شود و عملکرد این سیستم را با مشکل رو به رو می‌کند.
وی خاطر نشان کرد: مصرف میوه و سبزیجات موجب قلیایی شدن جریان خون می‌شود و خوردن آنها با شکم خالی یکی از بهترین پاک‌کننده‌های سیستم لنفاوی است.
انتهای پیام/