5647866++
برخی سردردهای میگرنی نشانه خوبی برای سلامتی تان نیستند و می توانند خبر از وجود تومور مغزی و یا سکته مغزی بدهند پس مراقب انواع سردردهای خود باشید

پژوهشگران هشدار می‌دهند آن دسته از افرادی که دچار میگرن هستند و در زمان وقوع حمله میگرن دچار سوزن سوزن شدن پوست بویژه صورت، حساسیت به نور، دیدن نقاط کور و تاریک در یک منطقه روشن و چشمک زدن چشم‌ها و عدم تمرکز کافی چشم هستند تا سه برابر بیشتر از سایر افراد در معرض ابتلا به سکته مغزی قرار دارند.
گفتنی است، سکته مغزی زمانی به وقوع می‌پیوندد که یک لخته خونی مسیر یک رگ خونی تغذیه کننده بخشی از سلول‌های مغزی را مسدود می‌کند.
بررسی‌ها نشان می‌دهند،‌این نوع سکته مغزی بسیار شایع‌تر از انواع دیگر سکته مغزی از جمله سکته مغزی خونریزی دهنده است که به دلیل خونریزی در مغز رخ می‌دهد.
این یافته‌ها حاصل تحقیقات تیم دانشگاهی کالیفرنیا بر روی بیش از 13 هزار نفر به مدت 25 سال است.
پژوهشگران اعتقاد دارند افرادی که حتی در سنین جوانی دچار حملات میگرنی می‌شوند تا 3 برابر بیشتر از سایر افراد در سنین سالمندی به مشکل سکته مغزی دچار می‌شوند.
در سکته مغزی ایسکمیک نوعی لخته خونی از مسیر قلب شروع به حرکت به مغز می‌کند و باعث ایجاد سکته مغزی می‌شود.
پژوهشگران اعلام کرده‌اند علت اصلی وقوع میگرن در افراد ناشناخته است. عواملی چون ویژگی‌های وراثتی، رژیم غذایی، استرس،‌فشارهای عصبی، دمای هوا، آلودگی صوتی، آلودگی‌ هوا، یائسگی،‌فشار خون بالا، مشکلات بینایی و بویایی، تومورهای مغزی و مواردی از این دست در بروز آن موثر است.
پزشکان توصیه می‌کنند افراد مبتلا به میگرن وقوع حملات میگرنی را نادیده نگیرند و حتما به متخصص مراجعه کنند و از داروهای پیشگیرانه و یا کنترل کننده میگرن بنا به تجویز پزشک استفاده کنند.
منبع دیلی میل