811550_220

اگر می خواهید به تغییر مفید در زندگی تان دست یابید توصیه می کنیم از امروز شروع کنید چون در این زمینه تاخیر جایز نیست وبهتر است به فکر پیشرفت و تغییر حال و هوای زندگی در این سمت و سو باشید

آیا زمان تغییر در زندگی شما فرارسیده است؟ شاید این‌طور باشد. زندگی بسیار کوتاه‌تر از آن است که از تمام امکانات آن بهره نبرید.امروز نشانه‌هایی که با دیدن آن‌ها باید به فکر ایجاد تغییر باشید را برایتان آماده کرده‌ایم. با ما همراه باشید!

هر هفته نتوانید برای رسیدن پنجشنبه صبر کنید

پنجشنبه‌ها حال و هوای دیگری دارند؛ اما اگر زمانی را برای پیدا کردن و انجام کاری که دوست دارید سپری کرده باشید متوجه می‌شوید که تقریباً هرروز می‌تواند روز خوبی باشد. اگر منتظر رسیدن پنجشنبه هستید تا بتوانید از زندگی خود لذت ببرید، وقت آن فرارسیده که درباره نحوه زندگی خود فکر کرده و لزوم ایجاد تغییرات را در نظر بگیرید.

برداشت اشتباه نکنید، اشکالی ندارد منتظر رسیدن به برنامه‌هایی که برای پنجشنبه در نظر گرفته‌اید باشید، اما اگر می‌توانستید همان حس هیجان پنجشنبه را در روزهای دیگر هفته هم تجربه کنید، چه می‌شد؟ مسلماً باید تلاش بسیار کرده و خودتان را بشناسید، اما واقعاً ممکن است زندگی که دوست دارید را حتی در روزهای شنبه و اول هفته نیز تجربه کنید.

برای رسیدن به مرخصی‌ها زندگی کنید

تعطیلات و مرخصی‌ها عالی هستند، اما مسئله بهتر این است که زندگی را بسازید که به گرفتن مرخصی و فاصله گرفتن از آن نیازی نداشته باشید. همان‌طور که Seth Godin نویسنده آمریکایی می‌گوید «به‌جای فکر کردن درباره اینکه تعطیلات بعدی را به کجا می‌روید، شاید باید زندگی‌ای را مهیا کنید که به فرار کردن از آن نیازی نداشته باشید».

تعطیلات جالب و هیجان‌انگیز هستند، اما بهتر این است که به فکر ساختن زندگی‌ای باشیم که در آن پتانسیل انجام کاری که ما را هیجان‌زده کند را برای هفته‌های زیادی در سال، نه‌فقط دوهفته‌ای که به تعطیلات اختصاص داده‌شده است، داشته باشیم.

وقتی درباره زندگی فکر می‌کنید، چندان بر اولویت‌های خود متمرکز نمی‌شوید

3 اولویت برتر خود را در زندگی بنویسید. حالا 3 موردی را که در زندگی بیش از بقیه بر آن‌ها متمرکزشده‌اید را بنویسید. آیا زندگی خود را درراه رسیدن به اولویت‌هایتان می‌گذرانید؟ اینکه زمان را پیوسته برای رسیدن به چیزی که برایتان اهمیت دارد سپری کنید، در رسیدن به حس خوب تکامل نقش مؤثری دارد. اگر برای چیزهایی که برایتان اهمیت دارد زندگی نمی‌کنید، وقت ایجاد تغییرات فرارسیده است.

نمی‌دانید از چه‌کاری لذت می‌برید و فضای لازم برای کشف آن را در اختیار ندارید

اگر هنوز نمی‌دانید که علایق شما چه چیزهایی هستند، با تکرار برنامه همیشگی و روتین خود سال‌به‌سال هم آن را پیدا نخواهید کرد. برای پیدا کردن آن‌ها زمانی را به جست‌وجو و انجام کارهای جدید اختصاص دهید. برای فهمیدن خود زمان صرف کنید. نقاط قوت خود را پیدا کنید و بدانید که چه چیزی علایقتان را تحریک می‌کند. چیزهای جدید یاد بگیرید و با آدم‌های الهام‌بخش زمان صرف کنید. بیشتر به آنچه شمارا هیجان‌زده می‌کند بپردازید و از کارهایی که تنها انرژی شمارا به هدر می‌دهند دوری‌کنید.

بیشتر اوقات حسادت می‌کنید

اگر مکرراً به کسی حسادت می‌کنید، باید ایجاد این 3 تغییر را در نظر داشته باشید:

مطمئن شوید که به‌جای زندگی دیگران، بر زندگی خودتان متمرکزشده‌اید. گاهی این به معنی فاصله گرفتن از شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی است.

از کسی که به او حسادت می‌ورزید، ایده بگیرید و برای رسیدن به هدفی مشابه در زندگی خود تلاش کنید.

تصمیم بگیرید آیا حاضرید برای رسیدن به چیزی که در فرد دیگر وجود دارد تلاش کنید یا خیر؟ به‌این‌ترتیب برای وی خوشحال خواهید بود، اما حسادت نمی‌کنید.

زمانی که احساس حسادت می‌کنید، به این فکر کنید که چرا چیزی را که فرد دیگر دارد می‌خواهید و چه چیزهایی به شما انگیزه می‌دهد. زندگی کردن تحت قوانین خودتان و تمرکز بر اولویت‌ها، علایق و نقاط قوت احساس خوشحالی بیشتری برایتان فراهم می‌کند تا اینکه بخواهید از شخص دیگری تقلید کنید.

نتوانید آخرین بار که انجام دادن کاری که با آن راحت نیستید را به یاد بیاورید

Neale Donald Walsch نویسنده آمریکایی می‌گوید «زندگی دقیقاً در جایی که محدوده راحتی شما پایان میابد، آغاز می‌شود». اگر سعی کنید از این محدوده خارج شوید، زندگی شگفت‌انگیزی پیدا خواهید کرد. اگر نمی‌دانید که از کجا باید شروع کنید، می‌توانید یک کار خیر انجام دهید. غذاهای جدید را امتحان کنید. با کسی که هیچ‌وقت صحبت نمی‌کردید، گفت‌وگویی را آغاز کنید. به دوستان یا خانواده خود ابراز علاقه کنید.

در هر زمینه‌ای که دوست دارید کارهای کوچکی را انجام دهید، موفقیت‌های بزرگ از همین‌جا آغاز می‌شوند. تبلیغات را ببینید و در نهایت از اینترنت و رسانه‌های اجتماعی فاصله بگیرید! فاصله گرفتن از این دو و گذراندن وقت با انسان‌های واقعی و نه مجازی که در زندگی برایتان اهمیت دارند، می‌تواند تغییرات شگفت‌انگیزی را ایجاد کند.

زندگی خیلی کوتاه‌تر از آن است که نخواهید از آن لذت ببرید. اگر تصمیم گرفته‌اید که وقت تغییر فرا رسیده است، شاید بهتر باشد با برداشتن قدم‌های کوچک در جهت زندگی که دوست دارید شروع کنید و مسیر خود را به جلو ادامه دهید.

.وب‌سایت فارنت: