شادی-افکار-مثبت
برای افزایش حس مثبت اندیشی سعی کنید از روش های موثر در این زمینه کمک بگیرید و با کمک لباس پوشیدن آن را افزایش دهید لباس شیک و آراسته تاثیر زیادی بر بالابردن این حس در بدنتان خواهد گذاشت

پژوهشگران در جدیدترین تحقیقات خود دریافته‌اند پوشیدن لباس‌های زیبا و البته متناسب با هنجارهای اجتماعی و مذهبی در جوامع مختلف می‌تواند بر عملکرد افراد در تحمل کار و حتی باشگاه‌‌های ورزشی اثرگذار باشد.
گفتنی است، پژوهشگران اعتقاد دارند پوشیدن البسه زیبا می‌تواند تأثیر مثبت بر عملکرد افراد بگذارد.
بررسی‌ها نشان می‌دهند این یافته‌ها حاصل تحقیقات پژوهشگران دانشگاهن نوتردام و نیز دانشگاه کنتاکی ایالات متحده است.
پژوهشگران علل مختلفی را در ارتباط خوش‌پوشی با بازده عملکرد مثبت افراد ذکر کرده‌اند که در مرحله اول روانشناسی رنگ‌ها قرار دارد که باعث بازخوردهای مثبت و منفی از سوی اطرافیان می‌شود.
در مرحله دوم جنس البسه است که در صورتی که جنس البسه مرغوب باشد بدن دچار تفاوت دمایی بالا نمی‌شود و در نتیجه تعریق، افزایش ضربان قلب، گرما، حساسیت به جنس پارچه و واکنش‌های آلرژیک پوستی، رنگ‌دهی پارچه به بدن رخ نمی‌دهد و همچنین البسه برای مدت زمان بیشتری نو و سالم باقی می‌ماند.
در عین حال علاوه بر شاخصه‌های سلامتی پوشیدن البسه زیبا، خوش‌رنگ و از مواد مرغوب اثری منحصر بفرد بر اعتماد به نفس افراد دارد و سبب ایجاد روحیه شاد، تفکر خلاقانه، مثبت‌اندیشی، اهمیت به خود، حفظ تناسب اندام و دوری از شلختگی و کثیفی می‌شود.
پوشیدن البسه البته در مکان‌ها و شرایط مختلف تفاوت دارد و باید متناسب با شرایط نسبت به انتخاب البسه جنس و به ویژه رنگ آن مبادرت ورزید.
یکی دیگر از البسه که باید توجه ویژه‌ای به آن داشت البسه و اقلام پوشیدنی در کلاس‌های ورزش و سالنهای ورزشی است که انتخاب جنس و نوع مرغوب و رنگ شاد می تواند بر کارایی افراد در زمینه ورزش بیفزاید.
انتخاب البسه از جنس نایلون و مشتقات نایلونی می‌تواند سبب بالا رفتن دمای بدن و بروز شوک و حتی بیهوشی در اثر حرارت شود، همچنین به دلیل تعریق  افزایش ضربان قلب میزان آلرژی و حساسیت‌های پوستی افزایش می‌یابد.
پزشکان توصیه می‌کنند والدین از کودکی توجه ویژه‌ای بر لباس فرزندان خود داشته باشند و امکان بروز آلرژی را در آنها در نظر گرفته در سالهای ابتدای تولد کودک سعی کنند الیاف نخی و پنبه‌ای و همچنین مایع ظرفشویی ضدحساسیت به کار برند.
منبع: دیلی میل