Would-You-Eat-This-No-Kill-Laboratory-Meat-1

اگر رژیم گیاهخواری دارید و مایلید غذایی با طعم گوشت را امتحان کنید پیشنهاد ما تهیه این غذاست که با عطر و طعم گوشت پرورده گیاهی شما را غافلگیر میکند

هم بوی گوشت می دهد هم مزه گوشت، اما این کوفته مثل هیچ کدام از کوفته هایی که همیشه خورده اید با گوشت طبخ نشده!

این «گوشت پرورده» بیرون از بدن یک موجود زنده و با استفاده از سلول های واقعی گوشت پرورش یافته و می تواند پاسخی باشد برای غذای آینده ما.

شرکت Memphis Meats که از این محصول خود به تازگی رونمایی کرده است می گوید سلول های پروتئین حیوانی در گاو و مرغ ها اکسیژن و مواد غذایی مانند قند و مواد معدنی را تا وقتی با خود دارند که به نمونه های اندازه استیک پرورش یابند.

این فرایند بین 9 و 21 روز طول می کشد و اولین محصولات این شرکت که هات داگ، سوسیس، برگر و کوفته است با استفاده از دستور غذاهایی آماده خواهد شد که در طول نیم قرن توسط آشپزهای خبره کامل شده است.

مدیرعامل شرکت می گوید ما می خواهیم این کار را برای کشاورزی حیوانی انجام دهیم؛ کاری که ماشین با اسب و کالسکه کرد. گوشت پرورده کاملاً جایگزین وضع موجود خواهد شد و به جایی خواهیم رسید که پرورش حیوانات با هدف خوردن آنها غیرقابل‌تصور می شود.

این محصول توسط متخصصان و کارشناسان بسیاری تأیید و توصیه شده است به طوری که «سرگی برین»، از مؤسسان گوگل 230 هزار دلار برای اولین همبرگر پرورده جهان تأمین اعتبار کرد و گوشت کشت شده را به عنوان تکنولوژی توصیف کرده است که این قابلیت را دارد که دید ما را به جهانمان تغییر دهد.

تولید کردن یک واحد کالری از گوشت گاو نیازمند 23 کالری در غذایی است که مصرف می کند، اما این شرکت می خواهد یک واحد کالری گوشت را از تنها سه کالری موجود در ورودی غذا تولید کند. محصولات این شرکت بدون آنتی بیوتیک، عوامل بیماری زا و دیگر مواد آلوده کننده ای که در گوشت های معمولی پیدا می شود خواهد بود.

انتهای پیام

منبع: Mirror