purple-bread2-600x400

این نوع نان مختص افرادی است که مبتلا به چاقی یا دیابت و یا فشار خون هستند و می تواند جایگزین خوبی برای نان سفید باشد و با عطر و طعمی شبیه به آن ها نیاز این افراد را برطرف کند

مدت ها است که اسم نان به عنوان دشمن رژیم های لاغری و سلامتی بد در رفته است، اما پخت یک نان جدید، نه تنها بافت و طعم نان را حفظ کرده است بلکه ضررهای نان های دیگر را ندارد؛ نانی که به رنگ بنفش است.

 یک دانشمند سنگاپوری که می خواست راهی پیدا کند تا هم فرمول نان را عوض کند و هم بافت و طعم خوبش را حفظ نماید به نان بنفش رسید! نانی که به گفته خودش از مواد طبیعی تشکیل شده است.

او این کار را با گرفتن آنتوسیانین از برنج سیاه شروع کرد و ترکیبات نشاسته دار آن را کنار گذاشت. سپس آنتوسیانین را به خمیر نان اضافه کرد. آنتوسیانین همان رنگ‌دانه آبی است که در انگور یا بلوبری وجود دارد و گفته می شود که هم چاقی را کنترل می کند و هم از بیماری های قلبی عروقی و عصبی پیشگیری می کند، در ضمن ضد سرطان هم هست.

این نان جدید برخلاف نان سفید نه چاق کننده است و نه فشار خون را بالا می برد و وقتی در دمای 200 درجه سانتی‌گراد پخته می شود ویژگی های آنتی اکسیدانی آنتوسیانین آن پایدار باقی می ماند. واکنش این ترکیب با آنزیم های نشاسته موجود در آرد باعث می شود که این نان بنفش 20 درصد آسان تر از نان های دیگر هضم شود. درحالی که نان سفید به دلیل هضم سریع، قند را مستقیماً به جریان خون وارد می کند.

به گفته دکتر وایبیا که ابداع جدیدش هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته و در کانون توجه بنگاه های کارآفرینی قرار دارد، شما با صرف این نان، دقیقاً همان مقدار نشاسته و آرد سفید را با همان ارزش غذایی می خورید اما نکته مهم، پایین آمدن روند آزاد شدن انرژی است، بنابراین همان کالری ها را در مدت زمان بیشتری استفاده می کنید.

انتهای پیام

منبع: Odditycentral