ways-to-celebrate-your-weight-loss

 

کسانی که اضافه وزن دارند میتوانند انواع و اقسام بیماریها را برای خودشان به ارمغان بیاورند. همانطوریکه می دانیم چاقی منشاء  بسیاری از بیماریهای خطرناک است . نه تنها از نظر جسمی بلکه از نظر روحی نیز افراد چاق مشکل  دارند پس اگر تصمی به لاغر شدن دارید توصیه های ساده اما مفید ما را بخوانید

 

اگر کیلوهای اضافی را در بدنتان بسته بندی کردید, شما در معرض خطر 50 نوع مشکل سلامتی مختلف هستید. همه این شرایط بهداشتی بد گوناگون شامل برخی از شایع ترین عوامل مرگ و میر در کشور, مانند بیماری قلبی، دیابت، سکته مغزی، انواع سرطان ها، سنگ کیسه صفرا و نقرس است. بسیاری از مردم, در مورد ارتباط بین چاقی و افسردگی فکر نمی کنند, بویژه این اختلال خلق و خو می تواند تاثیر ویژه ای بر زندگی عادی فرد داشته باشد. چاق بودن می تواند حرکت به اطراف را بطور عادی خیلی سخت کند. وقتی خودمان را با کسانی که وزن طبیعی دارند مقایسه می کنیم, حمل اضافه وزن باعث می شود که راه رفتن برایمان بسیار سخت تر شود, 10 پوند وزنه دستتان بگیرید و بدون کمک از دستانتان از روی صندلی بلند شوید. بار هر یک از این مشکلات در طی سالهای گذشته بمراتب بیشتر بود, عمدتا به این دلیل که مردم تمایل داشتند بخش خوب زندگی شان را چاق باشند. از آنجائیکه اضافه وزن نقش اساسی در بسیاری از بیماری های مختلف کشنده بازی می کند, چاقی می تواند بسیاری از سال های عمرتان را از شما بگیرد. بیش از نیم میلیون نفر از افرادی که در سن 50-71 بودند با افزایش 20-40 درصدی در نرخ و مرگ و میر مواجه شدند, اینها کسانی بودند که در میانسالی اضافه وزن داشتند. در میان افراد چاق, آمار مرگ و میر 2 تا 3 برابر بیشتر است.

دنبال کردن اساس سالم غذا خوردن.

برای حفظ وزن سالم, شما باید مواد غذایی مناسبی در طول روز مصرف کنید, میوه ها, سبزیجات, غلات و دیگر اقلام سالم کمک می کند بدنتان را متعادل نگه دارید و از افزایش وزن ناخواسته جلوگیری کنید.

باشگاه بروید.

اگر چه ممکن است همت انجام اینکار را نداشته باشید, تمرین کردن بسیار مهم است. پیوستن به یک باشگاه ورزشی برای اینکه بتوانید وزن و اینچ های اضافی بدنتان را از بین ببرید خیلی مهم است.

بصورت هفتگی خودتان را وزن کنید.

برای ارزیابی پیشرفت تان هفته ای یک بار نگاهی به وزنتان بیاندازید. نظارت بر وزنتان بصورت مرتب به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید وزن اضافی که از آن مطلع نیستید را انباشته نکردید.

درس مصرف الکل شما.

بسیاری از افراد, متوجه نیستند که الکل مملوء از قند است و کالری اضافی آن می تواند مانع از دست دادن وزن شود.

پیاده روی.

در نظر گرفتن قدم زدن کوتاه مدت 20-30 دقیقه ای در طول روز کمک خواهد کرد وزنتان را از دست بدهید و مفاصل و عضلات تان را سالم نگه دارید.

شب دیر وقت غذا نخورید.

اگر چه ممکن است وسوسه خوردن میان وعده در اواخر شب را داشته باشید, اما اینکار می تواند یکی از بدترین چیزها برای شما باشد. با انجام اینکار, تمامی این کالری ها در معده تان انباشته می شود و فضا و فرصتی برای تخیله انرژی مازاد پیش نمی آید.

ساعت خواب و بیدار شدن تان را تنظیم کنید.

برنامه منظمی برای بیداری و خوابتان داشته باشید و اطمینان حاصل کنید بدنتان انرژی مورد نیاز برای طول روز را دریافت کند.

نگاهی به پله هم داشته باشید.

با در نظر گرفتن پله به جای آسانسور و یا پله برقی, کالری زیادی را می سوزانید و هم زمان, بدنتان را فعال و در حال حرکت نگه می دارید.

فقط در دفتر کارتان نشینید.

بدنتان به حرکت نیاز دارد, پس نشستن کل روز گزینه مناسبی برای آن نمی باشد. شما باید از آن محیط خارج شوید و کاری انجام بدهید, حتی اگر برای چند دقیقه در بین روز کاری تان باشد.

فعالیت بدنی تان را به حداکثر برسانید.

تمرین ورزشی تان را بالا ببرید و خیلی از آن را انجام بدهید. تغییر روال تمرینی تضمین می کند که عضلات تان عادت به رژیم غذایی نداشته باشد, بطور خلاصه, بدنتان نیاز دارد که حرکتی کند و کاری صورت بدهد. فقط ننشینید و منتظر نشوید که وزنتان پرواز کند چونکه اینکار اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه ابتکار عمل را با دنبال کردن این نکات کاهش وزن در دست بگیرید. رسیدن به وزن سالم در یک کلام باعث از بین رفتن تعدادی از مشکلات سلامتی تان می شود.

منبع-http://genie.ir