endodontics-pain

 

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

در معالجه ریشه دندان همه  ریشه عاری از هرگونه میکروب می شود اما مهمترین مشکل این است که پس از آن نیز احساس دندان درد وجود دارد علت چیست؟ چون  وقتی ریشه دندان تمیز میشود جایی که در ته ریشه دندان وجود دارد به یک استخوان  می رسد  که موجب التهاب در این قسمت میشود

دکتر! اگر دندانم عصب کشی شده پس چرا دو روز است که درد شدید دارم؟ ” این سئوالی است که بارها از طرف بیماران پرسیده می شود. اما واقعا چرا؟ مگر درمان انجام نشده است؟

درد فرآیندی است که متعاقب آزاد شدن مواد التهاب زا توسط گلبول های سفید و تاثیر این واسطه ها بر روی پایانه های عصبی موجود در محل ایجاد می گردد.عامل آزاد شدن این مواد معمولا باکتری ها و محصولاتشان و همچنین اجزای مرده پالپ (مغز) دندان می باشند.

در درمان ریشه٬ کانال ها از باکتری ها و سایر محرک ها پاکسازی می گردند ولی نکته قابل توجه این است که این کانال ها از طریق انتهای ریشه با استخوان احاطه کننده ریشه و بخصوص الیافی که دندان را به استخوان متصل می کنند٬ در ارتباط هستند. این التهاب از داخل کانال به فضای الیاف مذکور و استخوان مربوطه گسترش پیدا می کند که برای کنترل آن سیستم ایمنی بدن سریعا وارد عمل می شود و کاز ان چند روزی طول می کشد. برای درک بیشتر این قضیه حتما تجربه کرده اید که دردتان با فشار بر روی دندان بیشتر می شود. یعنی فشرده شدن ریشه بر روی استخوان والیاف ملتهب، تجربه دردناکی برایتان به ارمغان می آورد.

این فرایند کاملا قابل بر طرف شدن نیست اما با استفاده از مسکن های ضد التهاب غیر استروییدی مانند ایبوپروفن تا بر طرف شدن کامل التهاب قابل کنترل است.

lkfu-http://www.medapple.com