easy-ways-to-lose-weight-without-dieting

 

چندین شیوه برای داشتن اندام متناسب  داریم. اگر میخواهید عضله هایتان بزرگ شود موثرترین روش داشتن یک معلم ورزش با تجربه است که در این زمینه مهارت داشته باشد. قطعا وی برای انجام این کار از وزنه استفاده خواهد کرد ولی اگر مایل هستید خودتان فقط برای داشتن تناسب اند ام ورزش ک نید نیازی به مربی نیست   ورزشهای سبک هم بسیار مفید و موثر هستند

 

 

ورزش سبک از نام آن مشخص است. یکی از معمول ترین و پرطرفدارترین انواع ورزش های سبک، پیاده روی، آهسته دویدن، دراز و نشست، پوش آپ و از این قبیل می باشند.

پیاده روی، چه آرام و چه قدرتی، به مدت یک ساعت در روز، کالری زیادی را می سوزاند و آسانترین فعالیتی است که می توانید بدون هیچ تمهیداتی آن را انجام دهید و از آن لذت ببرید.

برای پیاده روی، چه تنها و چه با یک همراه، مکان زیبا و مناسبی را انتخاب کنید و اگر تنها هستید، گوش دادن به موسیقی می تواند بسیار عالی و لذت بخش بوده و علاوه بر اینکه راه را برای شما کوتاهتر می کند، انگیزه ورزشی شما را هم افزایش خواهد داد.

در مورد آهسته دویدن، آنچه لازم است همانند پیاده روی توجه خاصی به آن داشته باشید، پوشیدن کفش مناسب است.طوریکه به زانوها و پاها، طی دویدن یا راه رفتن صدمه و آسیبی وارد نشده و کاملا ایمن و راحت باشید.

در ضمن، مکانی را برای دویدن انتخاب کنید که خیلی پرازدحام و شلوغ نباشد تا با خیالی آسوده و بدون هیچ خطری آن را به پایان برسانید.

می توانید هنگام صبح یا بعد از ظهر، این ورزش مفرح را انجام دهید و چنانچه در منطقه ای بسیار گرم زندگی می کنید، به منظور جلوگیری از گرمازدگی، سعی کنید در ساعات اوج گرما، از دویدن اجتناب کنید.

همواره هنگام دویدن، بطری آب را همراه خود داشته باشید و طی راه رفتن و دویدن، آب بنوشید.

لباسی راحت بپوشید و آنهایی را انتخاب کنید که هوا به خوبی از میان تار و پود پارچه جریان داشته باشد ودر ضمن، پس از اتمام پیاده روی یا دویدن، دوش گرفتن و شستن این لباسها را هرگز فراموش نکنید.اشتباهی  که برخی افراد ضمن ورزش انجام می دهند این است که لباس ها را برای دفعه بعد، بدن شستن نگه میدارند.رطوبت باقی مانده بر روی لباس ها، می تواند منجر به بروزحساسیت و مشکلات پوستی برای این دسته از افراد شود.به علاوه ممکن است وجود حساسیت به برخی عوامل طبیعت مثل چمن،در تعدادی از این افراد، موجب تشدید آن گردد.

به خاطر داشته باشید که در ابتدا با فواصل کم و به آرامی، راه رفتن یا دویدن را آغاز کنید و به تدریج، با افزایش قدرت و استقامت بدنی، آنرا افزایش دهید.

از ورزش کردن لذت برید.

منبع- مه شو