find-out-what-to-do-if-you-suffer-hair-loss

هنگامیکه موهایمان دچار ریزش میشود و یا در کف سر احساس خارش میکنیم  نخستین کاری که انجام میدهیم اینست که شامپوی دیگری را جایگزین میکنیم و فکر میکنیم که ریزش مو بعلت عوارض شامپویی است  که استفاده میکنیم ؛در حالیکه برسهای آلوده  و مدل برس زدن نیر از فاکتورهای بسیار مهم  در ارتباط با مشکلات مو است

 

این موضوع، به اندازه شستن روزانه دستها یا نوشیدن یک فنجان قهوه صبح، شاید به قدری طبیعی، عادی یا حتی پیش پا افتاده به نظر برسد که گاهی توجه چندانی به آن نداریم.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

حالا وقت آن است که کمی دقیق تر راجع به این موضوع وقت گذاشته و توجه بیشتری به آن داشته باشیم.

1- شانه زدن از ریشه تا نوک موها

شانه زدن محکم موها از ریشه، گاهی موجب شکست موها یا کنده شدن تارهای مو ازقسمت فولیکول آن می شود.

سعی کنید در ابتدا از چند سانتی متر بالاتر از نوک موها شروع به شانه زدن کرده و گره های احتمالی مو را آرام از هم باز کنید.بعد کمی بالاتر آمده و این قسمت را شانه بزنید و آرام آرام، قسمت به قسمت موها را شانه بزنید تا به ریشه موها برسید و بعد این بخش را هم به ملایمت شانه بزنید.

با موهای خود مهربان باشید.

2- شانه زدن موهای خیس

رطوبت موجود در فیبرهای مو، باعث حالت کشش در موها می شود و از آنجایی که موهای خیس، حساس تر و ضعیف تر هستند، شانه زدن آنها در این حالت ممکن است موجبشکست موها شود.

بعد از شستشوی موها ، با حوله و به ملایمت آب موها را بگیرید و تا جایی که امکان دارد بدون استفاده از وسایل حرارتی داغ، اجازه دهید تا موها در هوای آزاد و خود به خود خشک شوند.حالا به آرامی آنها را شانه بزنید.

3- باز کردن سخت گره های مو با شانه نامناسب

باز کردن گره های مو، چه خیس و چه خشک، با شانه های نامناسب و دندانه کوتاه، دشوار بوده و می تواند منجر به آسیب و شکست موها شود.

بهتر است از شانه های دندانه درشت و بلندتر برای اینکار استفاده کنید.

در ضمن ، قبل از شانه زدن موها، ابتدا با توجه به نوع موهای خود از یک محصول باز کننده گره های مو بهره ببرید.به این ترتیب که اگر تارهای مو شما ظریف است، با اسپری مو، اگر موهای شما ضخامت متوسطی دارد، با لوسیون مو و چنانچه تارهای مو شما ضخیم است، با کرم مو، سطح موها را کمی لغزنده و نرم تر ساخته و بعد آرام آرام، آنها را به ملایمت شانه بزنید.

4- شانه زدن بیش از حد موها

همانطور که می دانید شانه زدن و ماساژ موها، فوق العاده برای رشد و سلامت موها مفید و موثر است.اما در عین حال، افراط در اینکار، بخصوص اگر با شدت انجام شود، منجر به شکست موها خواهد شد.

در عوض شانه زدن دائم موها، سعی کنید بیشتر بر کیفیت شانه زدن تاکید داشته باشید.

5- استفاده از برس آلوده

فراموش نکنید در کنار تمامی عوامل آسیب زننده به مو، استفاده از شانه و برس آلوده می تواند یکی از فاکتورهای مهم در بروز مشکلات مربوط به پوست و موی سر باشد.

برس ها و شانه ها بعد از چند روزاستفاده، مکانی برای موهای ریخته و کنده شده از قبل و باقیمانده موادی مثل ژل ها یا حالت دهنده ها خواهد بود و زمانیکه بدون شستن، موهای تمیز و شسته شده را با آن شانه می زنید، در واقع تمامی آلودگی ها را به پوست و موی خود منتقل خواهید کرد.

هر جند روز یکبار، و چنانچه موهای چربی دارید یا زیاد از ژل ها یا مواد حالت دهنده استفاده می کنید، هر روز شانه و برس خود را با آب گرم و کمی شامپو به خوبی بشویید و بعد آن را روی حوله ای تمیز قرار دهید تا کاملا خشک شود.

ار آنجاییکه گاهی برس زدن زیاد ممکن است موجب اصطکاک موها شود، از قبل، کمی اسپری مو یا چند قطره روغن مو را با نوک انگشت روی شانه خود بمالید و بعد موها را با آن به ملایمت شانه بزنید.

مراقب موهای زیبای خود باشید.

منبع- مه شو