11

در مطالب گذشته در رابطه با رابطه جنسی در زوج های جوان به طور مفصل صحبت کردیم. در این مطلب به بررسی رابطه ی جنسی در افراد مسن و تاثیرات آن بر روی افراد می پردازیم. در یک سایت سوئدی تحقیقاتی در رابطه با چگونگی رابطه جنسی در افراد مسن شده است که در این مطلب به آن نیز اشاره خواهیم کرد.

به تازگی British Medicine Journal در سایت خود تحقیقی سوئدی را به معرض دید گذاشته که در رابطه با زندگی زناشویی افراد ۷۰ ساله است.
به نقل از روزنامه  فیگارو، طبق این تحقیق در دهه اخیر خانم‌های ۷۰ ساله روابط جنسی بیشتر و موفق‌تری دارند و به دنبال همین موضوع امید به زندگی و کیفیت زندگی زنان نیز بالا رفته است.
محققان دانشگاه گوتنبرگ سوئیس پس از مصاحبه با ۱۵۰۰ فرد بالای ۷۰ سال طی سال‌های ۲۰۰۱-۱۹۷۱ متوجه شدند میزان روابط جنسی افراد در این سن از ۵۰ درصد در سال ۱۹۷۱ به ۶۸ درصد در سال ۲۰۰۱ در مردان و از ۳۸ درصد به ۵۶ درصد در زنان متاهل رسیده است.
میزان رسیدن به اوج لذت جنسی نیز در زنان از ۵۹ درصد در سال ۱۹۷۱ به ۸۳ درصد در سال ۲۰۰۱ رسیده است.
نکته نگران‌کننده‌ای که محققان در طی این تحقیق با آن برخورد کردند این بود که سن تمایلات جنسی مردان نسبت به زنان بسیار افزایش یافته و زنان معمولا در سنین ۵۰، ۶۰ و ۷۰ سالگی تمایل کمتری به برقراری روابط جنسی دارند در حالی که در مردان این سن بسیار بالاتر است.
به نظر می‌رسد امید به زندگی در مردان در حال افزایش است در حالی که در زنان تقریا ثابت باقی مانده است.