soal

وقتی انتخاب لباس تنگ تر از سایز خودمان میشود برای سلامتی زیان آور است بسیاری از انسانها بخصوص جوانان هر آنچه که می خرند تنگ تر از سایز خودشان انتخاب میکنند تا چسبان باشد . این کار نادرستی است  . در این بخش مشکلات پوشیدن لباسهای تنگ را میخوانیم تا ببینیم چه زیانهایی دارد

پیراهن یا تی شرت:

پیراهن‌های تنگ از جمله مواردی هستند که می‌توانند باعث بروز مشکلات بسیاری شوند. هنگامی که از پیراهن‌های تنگ استفاده می‌کنید تا لاغر‌تر به نظر برسید به معده شما فشار وارد و این امر باعث می‌شود اسید معده به مری بازگردد. این مساله می‌تواند برای شما بسیار خطرناک باشد.

در کنار خطر بازگشت اسید معده مشکلاتی نیز برای تنفس شما ایجاد می‌شود؛ به نحوی که نفس کشیدن سخت می‌شود و این امر به دیافراگم فشار وارد می‌کند؛ چنان‌که این مشکل وقتی شما عطسه یا سرفه کنید بسیار بد‌تر می‌شود.

شلوار:

شلوارهای تنگ از پیراهن‌های تنگ نیز بد‌تر هستند؛ چرا که‌‌ همان مشکلات پیراهن را با تعداد بیشتری مشکل ایجاد می‌کند. شلوارهای تنگ می‌توانند باعث ایجاد اختلالاتی در رگ‌های عصبی پای شما شوند و این می‌تواند در دراز مدت پای شما را از کار بیندازد.

شلوارهای تنگ همچنین در هنگام غذا خوردن نیز بسیار مشکل ایجاد می‌کنند. از این مشکلات می‌توان به افزایش ضربان قلب اشاره کرد. البته ضربان قلب هنگامی بسیار افزایش می‌یابد که شما شلواری حداقل ۲ سایز کوچک‌تر از سایز واقعی‌تان داشته باشید.

کراوات و یقه:

بستن دکمه بالایی لباس و همچنین داشتن کروات می‌تواند باعث بروز مشکلاتی شود. تحقیقات نشان از آن دارد که بستن کراوات و همچنین اگر دکمه بالایی لباس بسیار سفت باشد باعث بروز اختلالات بینایی شود. این امر به گونه‌ای اتفاق می‌افتد که یقه شما به رگ‌های کردن فشار وارد می‌کند و این فشار مستقیما به چشم وارد می‌شود.

بر اساس تحقیقات انجام‌شده از هر ۱۰ مرد هفت نفر آن‌ها لباس‌هایی می‌خرند که یقه‌هایی کوچک‌تر از اندازه گردنشان دارد. این یقه‌ها می‌توانند همچنین جلوی جریان خون به مغز را بگیرند که باعث سردردهای بسیار شدید می‌شود.

کفش:

هر ساله خانم‌های بسیاری در جهان مقدار زیادی پول را خرج درمان مشکلات پا‌هایشان می‌کنند و این امر به علت وجود کفش‌های نامناسب است.

بیشتر مردم وقتی کفش‌هایشان مقداری تنگ می‌شود باز هم از آن‌ها استفاده می‌کنند و این درحالیست که این امر باعث به وجود آمدن خطرهای بسیار زیادی برای پا‌ها می‌شود. این مشکلات می‌توانند استخوان‌درد و عفونت‌هایی مربوط به انگشتان پا باشد. بهتر است تا با کوچک شدن کفش‌ها آن‌ها را عوض کنید.

یکی دیگر از مشکلاتی که کفش‌های تنگ می‌توانند به وجود آورند پیچ‌خوردگی‌های پاست که خطر شکستگی پا را نیز تا مقدار بسیار زیادی افزایش می‌دهد.

منبع- سیمرغ