معاون سلامت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي گفت : با وجود كمبود منابع مالي، داروهاي بيماري ايدز در كشور به صورت رايگان توزيع مي‌شود.
به گزارش  دکتر سلام به نقل ازايرنا ، “سيد مويد علويان” در مراسم روز جهاني ايدز ( سال 86 ) با انتقاد از اين كه برخي از رسانه‌هاي خارجي ادعا مي‌كنند داروهاي ايدز در ايران گران است ، افزود: تمام داروهاي وارداتي و دو نوع داروي توليد داخل براي بيماري ايدز در كشور به صورت رايگان و بدون پرداخت هيچ هزينه‌اي در ميان بيماران توزيع مي‌شود.

وي با بيان اين كه تشكل‌هاي غيردولتي در پيشگيري و كنترل “اچ آي وي” مثبت نقش موثري دارند ، افزود : زدودن ننگ و عار از يك فرد مبتلا به‌اچ‌آي‌وي مثبت از مهمترين كارهايي است كه وزارت بهداشت با اجراي برنامه‌هاي اساسي و اطلاع رساني در سطح جامعه انجام داده است.

معاون سلامت وزارت بهداشت گفت : بيمار مبتلا به “اچ آي وي مثبت” كه از طريق اعتياد تزريقي به آن مبتلا شده، يك بيمار است نه مجرم و ما بايد سعي كنيم تا تمام افراد مبتلا را تحت پوشش برنامه‌هاي حمايتي قرار دهيم و از گسترش اين بيماري جلوگيري كنيم.

علويان ، تدوين برنامه دوم استراتژيك كنترل گسترش ايدز ، اجراي پروتكل پايش و ارزشيابي برنامه كنترل ايدز، انجام طرح ارزيابي نگرش سياست مداران و مسوولان نسبت به ايدز و راه‌اندازي برنامه نظام مراقبت رفتاري در معتادان تزريقي در ‪ ۱۳‬منطقه دانشگاهي را از فعاليت‌هاي انجام شده وزارت بهداشت ذكر كرد