1535482_463096573801906_567161641_n
امروز درباره زمان مسواک زدن در صبح مطالبی را یاد آوری میکنیم که مهم هستند. آیا وقتی از خواب بیدار میشویم و دست و صورت را میشوئیم مسواک هم بزنیم یا اینکه صبحانه بخوریم بعدا مسواک بزنیم یا در هر دو زمان؟ کدامیک را انجام
دهیم؟ اگز میخواهید دندانهایتان سالم باشد باید این مطالب را بخاطر بسپاریدبهترین راه برای داشتن دندان‌های سالم، این است که پس از صرف وعده‌های غذایی یا میان غذایی مسواک زده شوند. ( البته پس از صرف میوه یا آب میوه بلافاصله مسواک نزنید تا حالت اسیدی مواد موجب اروژن دندان شما نشود.)
به ۲ دلیل توصیه میشود که صبح‌ها قبل از مصرف صبحانه مسواک بزنید:
۱) شب هنگام که شما خواب هستید، پلاک دندانی روی دندانهای شما تشکیل میشود، مواد قندی و اسیدی موجود در صبحانه در حضور پلاک میکروبی، ریسک ایجاد پوسیدگی را افزایش میدهند. مسواک زدن قبل از صبحانه، پلاک دندانی را از بین میبرد و فلوراید موجود در آن، از دندانهای شما در برابر قند و اسید محافظت خواهد کرد.
۲) طبق توصیه مرکز سلامت دهان و دندان بریتانیا، از آنجا که نوشیدن آب میوه برای بسیاری از مردم جزو برنامه صبحانه است، چنانچه بلافاصله پس از آن مسواک زده شود، به اروژن دندان خواهد انجامید. اگر هنگام صبحانه آب میوه مصرف کردید، تا ۱ ساعت پس از آن مسواک نزنید.