moraghebat-dar-safare-havayi

تغذیه مناسب و ورزش برای تقویت سیستم ایمنی بدن قبل از پرواز ضروری است. فکر می کنم میوه و سبزیجات تازه، قند کمتر، و غلات سبوس دار تغذ یه مناسب برای قبل از پرواز است. قبل از پرواز خوب استراحت کرده و بخوابید چون پرواز خسته کننده و همراه با تنش است. سعی کنید استرس به خود راه ندهید

مسافرت با هواپیما یکی از روش هایی است که عوارضی روی بدن انسان دارد، هرچند با خواندن این چگونه و فهمیدن راه های جلوگیری از آن می توان تا حد خوبی از بیمار شدن در طول مسافرت هوایی جلوگیری کرد. همه ما اقدامات حیاتی را در حالی که در فرودگاه هستیم و هنوز سوار هواپیما نشده ایم با چک کردن مقصد و هتل انجام دهیم. این چگونه سعی دارد برای سالم ماندن در طول مسافرت هوایی کمک کند تا کمتر در مسافرت های هوایی تان مریض شوید.

moraghebat-dar-safare-havayi-1

1-اجتناب کردن از مکان های کثیف
متاسفانه هواپیماها مکان های خوبی برای رشد و تولید مثل باکتری ها و جرم های خطرناک است. در مورد باکتری های هواپیما نگران نباشید، فقط خود و خانواده خود را از نکات زیر مطلع کنید. اگر می خواهید به دستشویی بروید، بدانید که حدود 100 نفر قبل از شما از آن استفاده کرده اند، و با فرض اینکه 10 نفر از آنها سرماخوردگی داشته باشند، پس محیط آنجا بسیار خطرناک است، سعی کنید بدون دست زدن به جایی کار را پیش ببرید، تا حد ممکن درها را با آرنج خود باز کنید و ببندید.
این کار بسیار موثر است و تا حد زیادی از بیمار شدن توسط مکان هایی که تراکم باکتری ها در آن زیاد است جلوگیری می کند.

moraghebat-dar-safare-havayi-2

2-سیستم تهویه هوا را روشن کنید
باکتری های خطرناک فقط بر روی محیط ها و سطح ها قابل انتقال نیستند، بلکه از طریق هوا هم قابل جابجایی هستند.
برای مبارزه با میکرب های هوایی، پیشنهاد این است که دریچه هوای بالای سر خود را روی درجه بالا بگذارید و آن را دقیقا روی صورت تان تنظیم کنید، با این کار اگر کسی سرفه یا عطسه کرد، باکتری ها از صورت شما دور می شوند ومانع از مریض شدن شما می شود.

moraghebat-dar-safare-havayi-3

3-همیشه با باکتری ها مبارزه کنید
اگر می خواهید پاسبان باکتری ها باشید و با آن ها مبارزه کنید، دست هایتان را به طور منظم صابون بزنید و از ضد عفونی کننده دست الکلی استفاده کنید.
بهتر است از روش از مد افتاده ی صابون و آب استفاده کنید، ولی ضدعفونی کننده ی الکلی هم برای چنین شرایطی مناسب است.

moraghebat-dar-safare-havayi-4

4-نوشیدنی بخورید
پرواز با هواپیما با یک محیط خشک صورت می گیرد، بنابراین بسیار مهم است که هیدراته بمانید.
از نوشیدنی های الکلی و یا بسیار شیرین صرف نظر کنید و آب و چای داغ بنوشید، بزرگترین اشتباهی که مردم می کنند سفارش نوشیدنی الکلی و نوشابه است، کسانی که این نوشیدنی ها را می نوشند، در خطر بیشتری قرار دارند و مصونیت آن ها کمتر از 100 درصد است.

moraghebat-dar-safare-havayi-5

5-بینی تان را مرطوب نگه دارید.
هیدراته کردن بدن برای مبارزه با فضای خشک هواپیما کافی نیست!
این فضا تاثیر منفی روی بینی تان دارد. وقتی در هواپیما هستید، هوای درون کابین بسیار خشک است. مواد حساسیت زا و آلاینده هایی در بینی شما وجود دارند که می توانند در رفع گرفتگی ها و مواد حساسیت زای خطرناک و آب دماغ، شما را یاری دهند.
به شما اسپری بینی را پیشنهاد می کنیم که هم بینی شما را مرطوب نگه دارد و هم از کیپ شدن دماغ تان جلوگیری کند.

moraghebat-dar-safare-havayi-6

6-در مورد تکان ها مراقب باشید
بسیاری از مردم در طول مسافرت های طولانی با ماشین و یا هواپیما تحت تاثیر تکان های آن سرگیجه می گیرند و به اصطلاح ماشین زده می شوند.
برای مقابله این بیماری مزمن، روی اشیاء محیط تمرکز کنید. بر خلاف مطالعه، تمرکز بر روی اشیاء فیزیکی محیط به شما حس بهتری می دهد و کمک می کند که از این حالت سرگیجه فاصله بگیرید!
اگر این بیماری خیلی اذیت تان می کند، از یک دکتر مشاوره بگیرید و روش های درمان را از او بیاموزید.

moraghebat-dar-safare-havayi-7

7-یک بسته کمک های اولیه همراه داشته باشید
وقتی می خواهید به مسافرت بروید، یک بسته کمک های اولیه شخصی شامل وسایل مورد و نیاز و اولیه برای درمان است به همراه داشته باشید.
مثلا اگر فرزندی دارید که به نیش و خارش حساسیت دارد، یک بسته ی کوچک تهیه کنید و در آن یک اپی نفرین و آنتی هیستامین بگذارید

moraghebat-dar-safare-havayi-8

8-بخوابید!
یک خواب خوش در مسافرت می تواند بسیار سخت باشد، مخصوصا اینکه هر ساعت منظقه زمانی تغییر می کند.
شانس خود را برای یک خواب خوب بالا ببرید، الکل بدنتان را پایین بیاورید، هیدراته بمانید و کافئین نخورید، اگر به منطقه دیگری می روید سریعا خود را تنظیم کنید، اگر می خواهید به اروپا بروید، زمانی بخوابید که دو ساعت بعد به خواب می رفتید.

moraghebat-dar-safare-havayi-9

9-از تاکسی استفاده نکنید
اگر برای مسافرت کاری و یا تفریحی رفته اید، تنظیم کردن برنامه ی روزانه بسیار سخت است. سعی کنید تا حد ممکن پیاده روی کنید و با پای پیاده به مقصدتان بروید.
از نقشه برای رفتن به مقصد مورد نظرتان استفاده کنید و تا حدممکن از گرفتن تاکسی صرف نظر کنید.

10-سعی نکنید به خودتان فشار بیاورید
با وجود تلاش های ما و شما، بیماری همیشه وجود دارد، در چنین شرایطی مهم ترین کارتان رسیدگی به خودتان باشد.
اگر در طول مسافرت مریض شدید، بیشترین چیزی که بدن شما نیاز دارد، هیدراته بودن، خوابیدن و خوردن غذاهای سالم و کارهایی است که به طور طبیعی مقاومت بدن شما را بالا می برند.

منبع-http://phow.ir