tokhme-morgh-1

تخم مرغ  تعدادی  مواد مغذی طبیعی دارد. یک عدد تخم مرغ دارای 13 ویتامین و مواد معدنی ضروری در مقادیر مختلف پروتئین با کیفیت بالا، چربی های اشباع نشده و آنتی اکسیدان ها است.مواد مغذی موجود در  تخم مرغ ‘ به کنترل وزن، قدرت عضلانی، سلامت چشم، کارکرد بهتر مغز و داشتن یک بارداری سالم کمک می کند. تخم مرغ  انتخاب مناسبی برای صبحانه است

برای سال جدید تصمیم گرفته اید که سالم تر غذا بخورید؟ یا بهتر بگوییم، تصمیم گرفته اید تا خانوادگی سالم غذابخورید؟ پس باید در طول روز غذاهایی با چربی کمتر و پروتئین بیشتر بخورید! امروز می خواهیم غذایی محبوب و سالم را برای سال جدید به شما معرفی کنیم: تخم مرغ!

1-تخم مرغ غذایی سرشار از انرژی است و تحقیقات نشان داده که صبحانه هایی پروتئین دار مانند تخم مرغ، اشتهای شما را افزایش می دهند و کنترل خوبی روی آن دارند، باعث می شوند که سلامتی شما افزایش پیدا کند و در رژیم تان شما را یاری می دهند.
شما و خانواده تان با استفاده از تخم مرغ در طول روز انرژی کافی خواهید داشت و روی کارهای تان تمرکز بیشتری دارید، هیچ وقت معنای غذاهای پروتئینی را تا زمانی که به طور مرتب از تخم مرغ استفاده نکرده باشید درک نمی کنید.

2-فرض کنید در خانه کار می کنید و پرستار دو کودک 3 و 5 ساله هم هستید، در حالیکه خودتان نیز باردارید. این همه کار انرژی زیادی می خواهد و وقتی سرتان شلوغ است و تغذیه مناسبی ندارید، احساس ناتوانی می کنید، در حالیکه هنوز صبح تمام نشده است.
پروتئین مورد نیاز شما برای سیر کردن تان در وعده صبحانه و تأمین انرژی کافی برای کارهای روزانه با تخم مرغ به دست خواهد آمد.

tokhme-morgh-3

3-درست کردن تخم مرغ راحت است و می تواند آن را به یک غذای اصلی در خانه شما تبدیل کند.
آیا می دانید تخم مرغ 6 گرم پروتئین دارد که می تواند افراد فعال را سر پا نگه دارد و به تقویت ماهیچه ها کمک کند؟
همچنین تخم مرغ می تواند ناهاری کامل و خوب باشد و آن را به یک غذای مقوی تبدیل کند! و نیز یک نجات دهنده است برای مادرانی که دنبال یک غذای پروتئین دار می گردند و بچه ی آن ها به مهدکودک غیرانتفاعی می رود که غذایش تعریفی ندارد.

4-نوزادانی که حداقل 12 ماه دارند، و کودکان تازه نوپا هم تخم مرغ را دوست دارند!
چیز عجیب و غیرمنتظره ای در تخم مرغ وجود دارد که این گروه سنی را به طرف خود می کشاند، خوردن تخم مرغ آب پز یک احساس کاملا غریزی در بین این رنج سنی است.
آن ها سطح لغزنده تخم مرغ و سنگینی آن در دستانشان را دوست دارند و عاشق آن هستند!

tokhme-morgh-5

5-در آخر، فراموش نکنید که تخم مرغ های قاچ شده غذاهایی سالم، سریع ولی مغذی برای خانواده هستند، از صبحانه گرفته تا شام!
شاید یک هفته، خانواده تان یک آشپزی خودسرانه و با تکیه بر خود درست کنند، ممکن است بچه ها دوست داشته باشند هر چه که دوست دارند به غذا بیافزایند و آن را در کنار یک تکه بزرگ تخم مرغ بخورند.

منبع-http://phow.ir