119422784

عضلانی کردن بازوها نیاز به ابزارهای خاص و یا فرمول خاصی ندارد.با تجهیزات ساده در ورزشگاه و یا در خانه، شما به راحتی می توانید به مدت 30 دقیقه ، سه تا چهار بار در هفته،  متناسب با برنامه خود این کاررا انجام دهید.  استفاده از روش سوپرست که شامل انجام دو تمرین است . گرم کردن به وسیله انجام ورزش حرکت پویا به افزایش جریان خون و تحریک های عصبی، مانند نوسان بازو، گردن و شانه رول، تاب نیم تنه و طناب کمک میکند

چگونه ميتوان عضلات کوچک خود را حجيم کرد. آيا در فصل گرم سال ميتوان با وجود از دست دادن آب بدن باز هم به حجم عضلاني خود اضافه کرد؟اولين راه کار در حجم عضلات چپيست؟
اولين گام براي افزایش حجم عضلات افزودن کالري به بدن ميباشد. شما ورزش کارعزيز اگر در نوع تغذيه خود هر رفتاري را انجام دهيد بايد منتظر پاسخ بدن نتان نسبت به تغذيه خود داشته باشيد. پس براي يک حجم عضلاني سالم شما هيچ وقت به سراغ همبرگر و سوسيس و کالباس و چيپس و پفک نميرويد بلکه به دنبال منابع اصلي پروتئين و کربوهيدراتها بايد برويد. يک منبع پرتئين خالص که به راحتي هم در دسترس مي باشد پروتئين سينه مرغ و يا بوقلمون مي باشد و منبع ديگري که پرتئين خالص ميباشد سفيده تخم مرغ است. براي تامين کربو هيدرات هم لازم نيست که با خرجهاي گزاف به دنبال منايع خالص باشيد بلکه ما در اين مقاله ميخواهيم شما را با کمترين خرج به منابع اصلي غذائي نزديک کنيم پس شما براي بدست آوردن کربوهيدرات خود ميتوانيد از سيب زمينی استفاده کنيد که براي حجم عضلات بسيار مناسب ميباشد. سيب زمينی آب پز يک منبع کربو کامل وکم هزينه براي شما ميباشد.
فيبرها براي کمکرساني و سوخت کليکوژني براي بدن لازم مي باشد شما ميتوانيد از يک گوجه فرنگي در کنار وعده هاي غذائي میتواند راه مناسبي براي بدست آوردن فيبر به عضلات باشد. فيبرها بهترين راه حل براي کساني است که که ميخواهند از شر ناراحتي گوارشي و معده در امان باشند.

از سبزي جات غافل نشويد در دوران حجم و رژيم سبزي جات میتوانند يک منبع مناسب براي رساندن فيبر ويتامين ها و آب به عضلات شما باشند.
مورد ديگري که به منظور استفاده در اين رابطه مهم است شير نام دارد. پس به جاي نوشابه و آب ميوه هاي تجاري از شير کامل  استفاده کنيد چربي موجود در شير در کنار کازئين موجود در آن قدرت حرکت را راکد مي کند. در نتيجه باعث طولاني تر شدن زمان هاضمه شما شده و بدين ترتيب شما زمان بيشتري براي هضم و جذب پرتئين خواهيد داشت.

آيااستفاده ازبرنج ممنوعيت دارد؟
برنج براي حجم بسيار مناسب ميباشد به طوري که بيشتر شرکت های توليد کننده مکملهاي پروتئيني از برنج به عنوان منبع اصلي براي ساخت فرمولاسيون پرتيئن خود استفاده ميکنند. يک راه براي جذب بهتر پرتئين و کربو برنج درست کردن برنج به صورت کته (بدون ابکش شدن) ميباشد. اگر برنج را آبکش نمائي بيش ترين خواصيت برنج در حالت رغيق شدن با آب است که بعد از آبکش کردن اين خواصيت به 30 الي 50 درصد ميرسد پس بهتر است آب برنج باقي بماند تا خواص آن حفظ شود.
ميوه هم بخوريد بدون نگراني: سيب درختي را ميتوان به عنوان يک ميان وعده همراه استفاده کرد. موز قبل از تمرين هم ميتواند انرژي بخش شما در هنگام تمرين باشد.
نوشيدن يک مکمل پرتئين بعد از تمرين شما را در بدست آوردن حجم و از همه مهم تر ياري بخش عضلات در ريکاوري شدن باشد.

اواخر شب غذا بخوريم:
شما قبل از خواب ميتوانيد از سفيده تخم مرغ و سالاد کاهو به همراه هويج و گوجه استفاده نمائيد تا در هنگام خواب انرژي لازم براي سوخت رساني يه بدن شما فراهم شود. در هنگام خواب هم يک بطري آب در بالاي سر خود داشته باشید تا در زمان بيدار شدن آبرساني به عضلات را انجام دهيد که فوايد بسياري هم براي عضلات و هم سيستم گوارشي شما خواهد داشت.