18

ارگاسم به اوج لذت در رابطه ی جنسی گفته می شود. پدیده ی ارگاسم همراه با علائم جسمی و روحی است. بسیاری از زنان در رابطه ی جنسی خود مشکل دیر ارضا شدن و یا ارضا نشدن را دارند. در مطالب قبلی برای این موضوع راه حل هایی را معرفی کردیم. در این مطلب به بررسی مهمترین عوامل تاثیر گذار بر ارگاسم زنان می پردازیم.

برای به ارگاسم رسیدن زنان چند عامل مهم وجود دارد:

 

۱٫ شرایط روحی: در حالت بی اعتمادی، هیجان و اضطراب، دستیابی به ارگاسم برای زن غیرممکن است.

۲٫ تعداد دفعات و فاصله بین نزدیکی: هرچه فاصله بین فعالیت جنسی بیشتر باشد، امکان تحریک زن مشکلتر بوده و شانس به ارگاسم رسیدن او کمتر است.

در این بررسی مشخص شد که اگر فعالیت جنسی مجدد در فاصله کمتر از ۳۶ ساعت صورت گیرد، زن از لحاظ فیزیکی و روحی زودتر تحریک شده و راحتتر به ارگاسم می رسد. برعکس اگر فاصله میان انجام دو سکس کمتر از ۳۶ ساعت نباشد، آنگاه تلاش زیادی برای تحریک جنسی او لازم است.

۳٫ مردان بسته به سن، وضعیت سلامت، شرایط روحی و رژیم غذایی بطور متوسط هر ۲۴ تا ۷۲ ساعت به تخلیه جنسی نیاز دارند. اگر فاصله سکس بین زن و مرد بیشتر از این مدت باشد مرد خیلی زود و قبل از آنکه بتواند زن را به ارگاسم برساند انزال می شود.

۴٫ در بسیاری از جوامع هیچ آموزشی در مورد لذت جنسی و برقرارکردن ارتباط لذت بخش با جنس مخالف، به جوانان داده نمی شود. بسیاری از زنان و مردان رابطه جنسی را در طول زمان و برحسب تجربه خود یاد می گیرند. در معدود جوامعی که در مورد تحریک جنسی به زن و مرد آموزش داده می شود معمولاً ازدواجها موفق تر است (از لحاظ جنسی).