22

سیستم جنسی در مردان و زنان تفاوت های بسیاری دارد. در مطالب قبل در رابطه با انزال در زنان صحبت کردیم. در این مطلب قصد داریم در رابطه با تفاوت های انزال و ارگاسم در مردان و مشخصات هر کدام صحبت کنیم. انزال در مردان از سه مرحله تشکیل می شود. با ما همراه باشید.


۱٫ پیش انزال : این مرحله زمانیست که فرد به اصطلاح حس می کند که آلتش برای خارج کردن اسپرم از بدن آمادگی دارد. در این مرحله نقاط حساس در طول آلت و همچنین فشار روانی در فرد کاملاً بالا می رود.

۲٫ انزال : این مرحله زمانیست که اسپرم از بدن خارج می گردد. انزال بدلیل تمرکز فیزیکی و فکری بر روی نقاط حساس در مرحله پیش انزال صورت می گیرد. انزال می تواند کامل و با ناقص باشد. این همان مرحله ایست که آقایان ازش فرار می کنند!

۳٫ انزال زودرس که تا قبل ۴۰ سالگی مهمترین اختلال جنسی مردها زودانزالی هست و بعداز آن ناتوانی در نعوظ مطلوب وجود دارد.

بطور کلی این مسئله در ۳۰ % همه مردان وجود دارد، ضمن اینکه تا ۷۰ % زوجین به نوعی در یکی از مراحل زندگی زناشوئی درگیر این مسئله می باشند. اما اینکه چرا باید این عارضه درمان شود.

علت اصلی درمان اینست که این مسئله ایجاد استرس شدیدی در مرد می کند بطوری که اجازه نمی دهد نه خودش لذت ببرد و نه شریک جنسی اش. اگه قرار باشد که به مقاربت جنسی به عنوان راهی برای تمدد اعصاب بنگریم اما خودش همراه با استرس و زجر و عذاب باشه … مسلماً لذتی نخواهد داشت.

زودانزالی نه تنها در زمان مقاربت ایجاد مشکل می کند بلکه در بقیه دوران زناشویی هم ایجاد اختلال خواهد نمود.

هرگاه مرد زودتر از زن ارضا گردد و لو نیم ساعت به طول بینجامد گوییم این پدیده رخ داده است . این بیماری در جامعه ما بسیار شایع شده است . در پی افزایش سن ازدواج و رواج پدیده هایی همچون خود استمنا و . . . باعث شده فرد آنقدر سکس حقیقی را در نظر خود بزرگ کند که وقتی با آن مواجه می شود قدرت کنترلی کمتری بر خود دارد فلذا زود ارضا می شود…

علل :

– مقاربت با فواحش

– سکس در اماکن نامناسب مثلا در ماشین و .. . که توام با ترس از رسوایی باشد باعث می شود که فرد سریعتر طلب انزال کند و در صورت تداوم از نظر روانشناسی مثل سگ پاولوف شرطی شده و به آن خو بگیرد.

– مشاهده فیلمها و عکسهای محرک و مطالعه داستانهای پورنوگرافی که معمولاً پس از آن خودارضایی صورت می گیرد نیز در ایجاد این حالت موثر است.

– ضعف قوای بدنی نیز در ایجاد این حالت موثر است.