ل

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

Abacavir داروی ضد ویروسی است که برای ویروس نقص ایمنی انسان (HIV) استفاده می شود. این دارو پیشرفت عفونت HIV، را کند میکند  اما کاملا درمان نمیکند.. این سلول ها یک نوع از سلول های سفید خون  هستند  بسیارنقش مهمی دارند زیرا آنها از بدن شما محافظت میکند. اگر درمان نشود، عفونت HIV سیستم ایمنی بدن خود را تضعیف میکند

موارد و مقدار مصرف: 
مدیریت مبتلایان به عفونت ویروسی HIV AIDS در ترکیب با سایر داروهای ضد ویروسی البته غیر از داروی لامی وودین(LAMIVUDINE ) و یا تنوفوویر(TENOFOVIR )

 

عوارض جانبی: 
افزایش LFTs .redistribution چربی. اگر آلرژی (شامل تب ، راش ،خستگی،علایم گوارشی و تنفسی) گزارش شد فورا” مصرف دارو متوقف شود و مصرف دارو را مجددا” شروع نکنید. اسید لاکتوزیس و هپاتومگالی/استئاتوزیس نیز ممکن است اتفاق بیفتد.
تداخل دارویی: 
مصرف الکل دفع داروelimination را کاهش و اثراتexposure آنرا افزایش می دهد.
مکانیسم اثر: 
اباکاویر بوسیله آنزیم های داخل سلولی به متابولیت فعالش یعنی تری فسفات کربوویر( CARBOVIR TRIPHOSPHATE ) تبدیل میشود. این متابولیت مهار کننده فعالیت آنزیم ترانس کریپتاز معکوس ویروس اچ آی وی 1 (HIV-1 REVERSE TRANSCRIPTASE) می باشد. که مهار این آنزیم باعث توقف رشد دی ان آی (DNA) ویروسی میشود.
نکات قابل توصیه به بیمار: 
مرکز کنترل بیماریهای آمریکا ( CDC )پیشنهاد میکند به خاطر احتمال انتقال ، مادران مبتلا به عفونت HIV از شیردهی بپرهیزند.
اشکال دارویی: 
tab 300mg .solution 20mg/ml
اطلاعات دیگر: 
بیمار الکل مصرف نکند. واکنش های افزایش حساسیت را در بیمار مانیتور کنید و آنها را به بیمار نیز بیاموزید. در صورت وقوع واکنش های افزایش حساسیت فورا” دارو را قطع کنید.و مصرف دارو را مجددا” شروع نکنید. دارو را میتوان به همراه غذا یا بعد از غذا مصرف کنید.